Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działa w naszej parafii nieprzerwanie od 1998 roku a swoim zaangażowaniem i miłością wspiera wszystkie rodziny. 2013 rok przyniósł wiele wspaniałych chwil, które na stałe zapisały się w naszej pamięci. Są wyrazem zaangażowania, a przede wszystkim chęci każdego członka stowarzyszenia do dzielenia się swoim czasem, zdolnościami i pasjami z innymi. Udało nam się w tym odchodzącym roku zrealizować następujące cele i tym samym spotkać z wieloma interesującymi osobami.

  • 05.01.2013r. zaprosiliśmy do naszego oddziału, zaprzyjaźniony oddział ze Szczucina i wspólnie połamaliśmy się opłatkiem, składając najserdeczniejsze noworoczne życzenia. Był to czas, który umocnił nasze wspólnoty i pozwolił na nowo odkryć w nas potrzebę przebywania z drugim człowiekiem – potrzebę integracji.

  • W lutym czynnie uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się w Gródku nad Dunajcem. Piękny, malowniczy teren, wspaniali ludzie i niezwykle rodzinna atmosfera pomogły nam się rozmodlić, zadumać i zastanowić nad własnym życiem.

  • W Wielki Piątek prowadziliśmy godzinną adorację przy Bożym grobie, modląc się i prosząc w intencji rodzin naszej parafii o wzajemną miłość, szacunek względem Boga i innych ludzi.

  • W maju świętowaliśmy 15 – lecie istnienia naszego Oddziału, połączone z obchodami 35-lecia święceń kapłańskich naszego księdza prałata Stanisława Dutki.

  • Czerwiec był szczególnym miesiącem, poświęconym rodzinom, a to za sprawą pielgrzymki rodzin do Starego Sącza na diecezjalne Święto Rodzin, które co roku odbywa się właśnie w tym mieście. Dziadkowie, rodzice i dzieci spotykają się, aby dziękować Bogu za papieską wizytę w Starym Sączu i kanonizację bł. Kingi, ale także, aby podkreślić, jak ważną częścią Kościoła jest rodzina. Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż.

  • We wrześniu odbyła się pielgrzymka Rodzin do Częstochowy. Przed obliczem Jasnogórskiej Pani powierzyliśmy nasze trudy i problemy współczesnej rodziny, błagając Matkę o wstawiennictwo u tronu Jej Syna.

  • Początkiem października odbyło się Spotkanie Rejonowe członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i ich asystentów w Nowej Jastrząbce (z rejonu Tarnów 2).

  • 18.10.2013r członkowie naszego Stowarzyszenia wzięli udział w Różańcu, który przeszedł ulicami naszego miasta, aż do katedry. Naszemu rozmodleniu towarzyszyła Matka Boska Fatimska, której wstawiennictwu poleciliśmy nasze rodziny i naszą parafię.

  • W trzeci piątek miesiąca października poprowadziliśmy modlitwę różańcową w naszej parafii. Tym razem prosiliśmy Madonnę o umocnienie więzi między członkami naszych rodzin, ale również o mądre i dojrzałe wychowywanie młodego pokolenia.

  • 18.11.2013r. uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej w Zabawie w miejscu męczeńskiej śmierci bł. Karoliny.

Ponadto wspieramy rodziny najuboższe poprzez rozdawanie żywności pozyskanej z Unii Europejskiej.

Prezes Oddziału - Beata Łopatka


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale