Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

dsm miniO Pani moja, o Matko moja,
Cała się Tobie oddaję.
Ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie.
Gdy przeto Twoją jestem, o dobra Matko
broń mnie i strzeż jako dziecka i własności swojej.

Jak żyć pięknie? Jak stać się świętym? Jan Paweł II odpowiada: „Spotkać Chrystusa, umiłować Go i sprawić, by Go inni miłowali”. A skoro nikt nie zna Jezusa Chrystusa lepiej niż Maryja i nikt z ludzi nie ma serca bardziej złączonego z Nim miłością niż Ona – nic dziwnego, że Ona jest najlepszym wzorem i pomocą w dążeniu do pięknego i świętego życia.

Grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej są pomocą w pogłębianiu wiary i wprowadzaniu jej w życie pod opieką i na wzór Maryi, Matki Bożej. Dziewczynki i dziewczyny ze szkoły podstawowej i gimnazjum należące do nich ćwiczą się w oddawaniu swojego serca Maryi i naśladowaniu Jej przez codzienne odmawianie powyższej modlitwy zawierzenia oraz wypełnianie 5 zadań dziecka Maryi, którymi są:
- przyjaźń z Jezusem,
- posłuszeństwo,
- wspólnota,
- ofiara,
- radość.

Zadania te wprowadza się w życie w domu rodzinnym, w parafii, a także mając na uwadze powszechny wymiar Kościoła. Więcej o dziele DSM można przeczytać na stronie http://www.dsm.diecezja.tarnow.pl/

W naszej parafii grupa Dziewczęcej Służby Maryjnej istnieje od 2003 r. Jej opiekunami byli kolejno ks. Henryk Madziarz, ks. Jan Tomczyk, ks. Józef Pajor, a obecnie ks. Mateusz Nowak. Stroje liturgiczne dla dziewcząt przygotowała pani Stanisława Bogdańska. Obecnie w działalności grupy bierze udział ponad 30 dziewcząt, którymi, oprócz księdza opiekuna, zajmuje się grono przewodniczek.

Dziewczynki modlą się, uczą i bawią na cotygodniowych wspólnych spotkaniach. W kościele służą w czasie liturgii, zwłaszcza podczas niedzielnej mszy św. dla dzieci oraz w czasie nabożeństw maryjnych: środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, majówek i październikowych nabożeństw różańcowych oraz adwentowych rorat i wielkopostnych dróg krzyżowych i gorzkich żali. Tworzą scholkę dziecięcą, która śpiewem pomaga w modlitwie oraz niejednokrotnie prowadzą modlitwy, zwłaszcza różaniec. W czasie procesji noszą lampiony oraz podejmują różne inne sposoby służby w kościele. Na znak troski o Kościół powszechny włączają się w dzieło Kolędy Misyjnej. Także na wiele innych sposobów wspólnie spędzają czas, razem świętując urodziny, spotykając się na ogniskach czy wycieczkach.

Wszystkie dziewczynki, które chciałyby dołączyć do wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej zapraszamy:
sobota, godz. 9.00 – spotkanie w sali w podziemiach plebanii
niedziela, godz. 11.30 – zbiórka w salce w kościele przed służeniem na mszy św. o godz. o 12.00
środa, godz. 17.30 – zbiórka w salce w kościele przed służeniem na mszy św. i nowennie o 18.00
środa, godz. 19.00 – próba śpiewu (godzina ulega zmianie)

Uroczyste przyjęcie do Dziewczęcej Służby Maryjnej – galeria zdjęć


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale