Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

rycerz
Historia Rycerstwa w naszej parafii

Z inicjatywy ks. prałata Stanisława Dutki w marcu 2014 r. przy kościele parafialnym pw. Bł.Karoliny Kózka powstała rada zakonu Rycerzy Kolumba nr 15915 imieniem Ojca Świętego Jana Pawła II. Rada liczy 37 rycerzy w tym trzech księży, funkcję kapelana rady pełni ks. prałat Stanisław Dutka.

Rada spotyka się na comiesięcznych zebraniach, które odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca (jeżeli w ten dzień wypada święto to zebranie jest przesuwane na następny poniedziałek), jeżeli chciałbyś zostać rycerzem i spełniasz wymagania to przyjdź na comiesięczne zebranie po Mszy Św. ok. godziny 19.00 w budynku parafialnym.

Galeria zdjęć z inauguracji działaności naszej Rady


Pięć powodów, aby zostać Rycerzem Kolumba

  1. Jako członek największej na świecie i najbardziej dynamicznej katolickiej, bratniej organizacji będziesz we wspólnocie z ponad 1.8 miliona braci i ich rodzinami w Polsce, USA, Kanadzie, Meksyku, na Filipinach, w Ameryce Centralnej i na Karaibach.

  2. Osobiste zaangażowanie w działalność Zakonu dostarczy ci okazji służenia – w duchu braterstwa i miłosierdzia – Kościołowi rzymskokatolickiemu na szczeblu lokalnym, diecezjalnym i uniwersalnym, a także służenia twojej społeczności i tym wśród nas, których los najbardziej dotknął.

  3. Aktywne uczestnictwo w działalności rady – duchowej, bratniej, społecznej, sportowej i rozrywkowej – będzie dla Ciebie szkołą przewodzenia i da Ci szansę rozwoju osobistego.

  4. Będziesz miał satysfakcję z przynależności do organizacji podzielającej Twoje religijne przekonania, która łączy mężczyzn o wspólnym światopoglądzie w dążeniu do wspólnego celu i stwarza możliwości zawiązania i utrwalania na lata więzów przyjaźni.

  5. Słuszna duma, którą będziesz odczuwał jak wszyscy rycerze, wiedząc, że nasza organizacja nie ustępuje nikomu pierwszeństwa w służeniu oparciem Ojcu Świętemu, biskupom i księżom, w służbie bliźnim, szczególnie tym najbardziej potrzebującym, a także staje zjednoczona w obronie wartości chrześcijańskich wobec ataków na rodzinę i niewinne życie ludzkie.

Wymagania

Członkami Rycerzy Kolumba mogą być jedynie mężczyźni, którzy ukończyli 18 lat i są praktykującymi katolikami pozostającymi w duchowej łączności ze Stolicą Apostolską. Wymóg bycia praktykującym katolikiem oznacza, że dany mężczyzna akceptuje Urząd Nauczycielski Kościoła Katolickiego w sprawach wiary i moralności, dąży do życia zgodnego z przykazaniami Kościoła Katolickiego, a także może przystępować do Sakramentów Świętych.

Zobacz także:

Historia Rycerstwa


Uroczystość inicjacyjna na II i III stopień w Rycerstwie - 27 września 2014 r.


Niedziela rycerska w naszej parafii - 29 października 2014 r.


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale