Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

roze rRóże Różańcowe są największą grupą modlitewną naszej parafii. Tworzy ją 15 róż żeńskich i 5 róż męskich. Każda róża składa się z 20 osób, które modlitwą obejmują sprawy Kościoła w Polsce i na świecie, w szczególności sprawy misji katolickich. Ich członkowie odmawiając codziennie przynajmniej jeden dziesiątek różańca modlą się także w intencjach ojczyzny, kapłanów, parafii, rodzin, dzieci oraz za zmarłych członków żywego różańca. Ponadto intencje modlitewne są często  podyktowane najważniejszymi i najbardziej palącymi problemami Kościoła na świecie, jak również sytuacją społeczną w poszczególnych krajach i na kontynentach. Każdej Róży przewodzi zelatorka lub zelator, którzy są odpowiedzialni za zmianę tajemnic, kompletność Róży oraz systematyczne odmawianie różańca przez jej członków.

W naszej parafii zmiana tajemnic różańcowych dla róż żeńskich i męskich odbywa się w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00. Dorosłych i młodzież pragnących włączyć się do wspólnej modlitwy prosimy o kontakt z ks. Proboszczem - opiekunem Róż lub zelatorami.


Czytaj więcej: Papieskie intencje misyjne


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale