Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

"Celem życia każdego chrześcijanina jest ustawiczne zdobywanie Ducha Świętego"
ś
w. Serafin z Sarowa

Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” powstała 8 grudnia 1994 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w oparciu o Słowo Boże: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5,8) i dziesiątek różańca.

Nazwa grupy „Emaus” oznacza, że we wspólnocie wsłuchujemy się w Słowo Boże i uczymy się rozpoznawać obecność Jezusa na Eucharystii. Celem i zadaniem naszej grupy jest: otwieranie naszych serc i umysłów na prowadzenie i działanie Ducha Świętego. Pragniemy, aby Duch Święty mógł działać w nas i przez nas bez przeszkód z naszej strony, aby czynił z nas świadków Jezusa Chrystusa zmartwychwstałego. Pragniemy prowadzić życie w pełni chrześcijańskie, aby stawać się solą ziemi i światłem świata. Środkiem do osiągnięcia tego celu jest częste korzystanie z sakramentów świętych, życie na co dzień w łasce uświęcającej.

Spotkania naszej grupy odbywają się raz w tygodniu, we czwartki. Uczestniczymy we Mszy świętej o godz. 18.00, a po niej spotykamy się w salce na plebani. Na spotkaniach jest obecny kapłan, opiekun grupy.

Jeśli chcesz, aby twoje życie było szczęśliwe, bo oparte na zawierzeniu Bogu i Maryi, dołącz do nas. Szczęść Boże!


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale