Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

Magnificat sChór Magnificat powstał przy parafii w 1995 r. Jego założycielką i dyrygentką przez 20 lat była Pani Ewa Świerczek. Obecnie chórem kieruje Ks. Bartosz Bąk i Pan Janusz Kaczor - organista.

Zespół uczestniczy aktywnie w życiu kościoła śpiewając podczas uroczystości i świąt w parafii i na terenie diecezji tarnowskiej, a także poza nią. Występował w gronie innych chórów podczas uroczystości kanonizacyjnej ku św. Kingi w Starym Sączu sprawowanej przez Ojca św. Jana Pawła II w 1999 r. Koncertował również poza granicami kraju w Austrii, Szwajcarii i na Słowacji. W parafii chór corocznie koncertuje wykonując kolędy i pastorałki w okresie Bożego Narodzenia i pieśni pasyjne w okresie Wielkiego Postu.

Uczestniczy również w konkursach i festiwalach na terenie kraju. Za swoją pracę zespół został kilkakrotnie nagrodzony: w 2000 r. zajął III miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz III miejsce na Festiwalu Chórów Diecezji Tarnowskiej, w 2005 r., zajął I miejsce na IX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej "Cantate Deo" w Rzeszowie, w 2006 r. otrzymał wyróżnienie na II Festiwalu Chórów Diecezji Tarnowskiej. W 2002 r. chór nagrał płytę CD z kolędami.  

Po przerwie, chór wznowił  działalność  w listopadzie 2015 r. Liczba chórzystów rośnie co jest dobrym znakiem i raduje nasze serca. We wspólnocie panuje serdeczna atmosfera. Na próbach ciężko pracują, ale ta praca daje także wiele powodów do uśmiechu. Oprócz śpiewu chórzyści organizują spotkania, ogniska, wspólne wyjazdy, co daje im możliwość lepszego poznania się.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do wspólnoty wszystkich obdarzonych dobrym głosem, którym śpiew sprawia przyjemność i chcą w ten sposób wielbić Boga. Próby chóru odbywają się raz w tygodniu - we środy o godz. 19.00 w sali na plebani.

Prowadzący:
Ks. Bartosz Bąk
Organista Janusz Kaczor

Zarząd Chóru:
Prezes - Monika Pater
Wiceprezes - Halina Konieczna
Wiceprezes - Andrzej Święs


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale