Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

Aktualności

Chór Magnificat zaśpiewa w Trzech Króli

chor magnificat sChór Magnificat zaśpiewa w sobotę 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli na Mszy św. o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Lechowicz. Uczestniczyć w niej będą m.in. Rycerze Kolumba z diecezji tarnowskiej, dla których parafia organizuje spotkanie opłatkowe. Rozpocznie się ono o godz. 17.00 w sali na plebani.

 


Po wakacyjnej przerwie śpiewamy i zapraszamy!

proby choruPo wakacyjnej przerwie parafialny chór "Magnificat" wznawia swoją działalność. Przed nami wiele muzycznych wyzwań. Bardzo serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszego chóru wszystkich obdarzonych dobrym głosem. Śpiew jest piękną formą modlitwy i ewangelizacji. Próby odbywają się w każdą środę o godzinie 19:00 w dolnej sali na plebanii.


Czytaj więcej...

Polskie dźwięki

chor magnificat ssChór z Tarnowa zachwycił podczas Poranka Muzycznego w kościele Św. Józefa

Chór „Magnificat” z parafii Błogosławionej Karoliny z Tarnowa zaprezentował się potężnym śpiewem w sobotę, podczas IV Letnich Poranków Muzycznych (Sommermatinee) w kościele Św. Józefa w Weiden. Skład zespołu śpiewającego tworzyło 4 mężczyzn i 17 kobiet, do tego znakomity pan Janusz Kaczor przy organach i radosny, ale z dużą werwą dyrygujący ksiądz Bartosz Bąk. Dzięki nim mogliśmy wysłuchać pieśni kościelnych w języku polskimi łacińskim.

Czytaj więcej...

Premiera podczas „Letnich Poranków” w kościele Św. Józefa w Weiden

chor magnificat sPrzepiękny koncert przeżyli odwiedzający kościół Św. Józefa w Weiden. Było to nowością w 21. letniej historii poranków muzycznych, że zagraniczny chór lub zagraniczna grupa poprowadziła jeden z koncertów.

Chór „Magnificat” z parafii błogosławionej Karoliny Kózka w Tarnowie w Polsce wybrał do słuchania ze swojego repertuaru utwory i piosenki dawnych i współczesnych kompozytorów i muzyków kościelnych. W programie pojawiły się między innymi utwory polskich kompozytorów, takich jak: Grzegorz Gerwazy Gorczycki (1665 – 1734), Paweł Bębenek (ur.1972) Jacek Galuszka (ur.1943) i Henryk Jan Bator (ur.1960), jak również utwory francuskich twórców muzyki Charles Francois Gounoda (1818 – 1893) i Andre Gouzesa ( ur. 1943).

Czytaj więcej...

Rekraacyjnie w Sandomierzu i okolicy

chor sandomierz3 czerwca odbyła się wycieczka parafialnego chóru "Magnificat" do Baranowa Sandomierskiego, Sandomierza i Kurozwęk. Zwiedziliśmy pałac w Baranowie oraz sandomierski rynek. Punktem kulminacyjnym było ranczo w Kurozwękach, gdzie mogliśmy zobaczyć z bliska mnóstwo bizonów.  Był to piękny, słoneczny i wspólnie spędzony dzień, który służył odkrywaniu piękna naszego kraju i wspólnej zabawie, także przy ognisku.

Galeria zdjęć

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale