Ogłoszenia parafialne

Trwają rekolekcje, które przygotowują nas do jubileuszowych obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Rekolekcje prowadzi ks. Prof. Ireneusz Stolarczyk. Centralna uroczystość jubileuszowa odbędzie się w poniedziałek 18 maja o godz. 18.00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Zapraszamy do kościoła. Mamy do dyspozycji kościół górny i dolny. W dodatku uroczystość będzie transmitowana przez Internet. Jutro jeszcze Msze św. o godz. 6.00; 7.30; 9.00 – przed południem i o 20.00 wieczór zakończona Apelem.

• W następną sobotę – 30 maja o godz. 9.00 w naszym kościele odbędzie się - po raz pierwszy - Uroczystość Święceń Kapłańskich 20 diakonów tarnowskiego Seminarium Duchownego. Polecajmy ich w modlitwach.

• W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Natomiast przez najbliższe 3 dni (poniedziałek, wtorek i środa) obchodzimy tzw. Dni Krzyżowe. Módlmy się o urodzaje chleba i tego, co jest nam do życia konieczne. Polecajmy tę ważną sprawę Bogu i Matce Najświętszej na Mszach św. i nabożeństwach majowych.

• Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy w najbliższy piątek. Codziennie wieczorem przez 9 dni będziemy śpiewać hymn do Ducha Świętego i odmawiać wyznaczone na każdy dzień modlitwy błagalne.

• Uroczystość Bożego Ciała będzie 11 czerwca. Pójdziemy w procesji z eucharystycznej albo na os. Ablewicza albo wokół kościoła. To zależy jeszcze od sytuacji epidemiologicznej w pierwszej połowie czerwca.

• W ostatnim tygodniu ofiary na wykańczanie kościoła i na utrzymanie parafii złożyło 11 rodzin, w tym 2 większą kwotę, 3 z innej parafii. Niech św. Jan Paweł II i bł. Karolina wypraszają potrzebne łaski.

• Otwiera się możliwość zorganizowania uroczystości I Komunii św. w ostatnią niedzielę przed wakacjami, czyli 21 czerwca. Prosimy rodziców o zainteresowanie się tą sprawą, a trójki klasowe prosimy na spotkanie do kościoła w najbliższy piątek na godz. 18.50. Mogą też przyjść inni rodzice spoza trójek.