Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2

Ogłoszenia parafialne

Trwają rekolekcje, które przygotowują nas do jubileuszowych obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Rekolekcje prowadzi ks. Prof. Ireneusz Stolarczyk. Centralna uroczystość jubileuszowa odbędzie się w poniedziałek 18 maja o godz. 18.00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Zapraszamy do kościoła. Mamy do dyspozycji kościół górny i dolny. W dodatku uroczystość będzie transmitowana przez Internet. Jutro jeszcze Msze św. o godz. 6.00; 7.30; 9.00 – przed południem i o 20.00 wieczór zakończona Apelem.

  • W następną sobotę – 30 maja o godz. 9.00 w naszym kościele odbędzie się - po raz pierwszy - Uroczystość Święceń Kapłańskich 20 diakonów tarnowskiego Seminarium Duchownego. Polecajmy ich w modlitwach.

  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Natomiast przez najbliższe 3 dni (poniedziałek, wtorek i środa) obchodzimy tzw. Dni Krzyżowe. Módlmy się o urodzaje chleba i tego, co jest nam do życia konieczne. Polecajmy tę ważną sprawę Bogu i Matce Najświętszej na Mszach św. i nabożeństwach majowych.

  • Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy w najbliższy piątek. Codziennie wieczorem przez 9 dni będziemy śpiewać hymn do Ducha Świętego i odmawiać wyznaczone na każdy dzień modlitwy błagalne.

  • Uroczystość Bożego Ciała będzie 11 czerwca. Pójdziemy w procesji z eucharystycznej albo na os. Ablewicza albo wokół kościoła. To zależy jeszcze od sytuacji epidemiologicznej w pierwszej połowie czerwca.

  • W ostatnim tygodniu ofiary na wykańczanie kościoła i na utrzymanie parafii złożyło 11 rodzin, w tym 2 większą kwotę, 3 z innej parafii. Niech św. Jan Paweł II i bł. Karolina wypraszają potrzebne łaski.

  • Otwiera się możliwość zorganizowania uroczystości I Komunii św. w ostatnią niedzielę przed wakacjami, czyli 21 czerwca. Prosimy rodziców o zainteresowanie się tą sprawą, a trójki klasowe prosimy na spotkanie do kościoła w najbliższy piątek na godz. 18.50. Mogą też przyjść inni rodzice spoza trójek.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale