Ogłoszenia parafialne

Jeszcze raz przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele rozpoczynają się codziennie o godz. 17.30. Każde nabożeństwo jest transmitowane przez internet. Z racji ograniczonej dopuszczalnej liczby wiernych w kościele możemy uczestniczyć w nabożeństwie zdalnie pozostając w domu. Trzeba wtedy jednak zmobilizować się i poświęcić swój czas na modlitwę. Przez każdy udział w nabożeństwie majowym możemy wyprosić potrzebne dla nas łaski. Do końca maja pozostało 21 dni.

• 18 maja będziemy obchodzić uroczyście 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Do tego Jubileuszu przygotują nas krótkie rekolekcje, które rozpoczną się w piątek 15 maja o godz. 18.00 a poprowadzi je ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Nie było rekolekcji w Wielkim Poście z racji epidemii dlatego postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w majowych rekolekcjach. Wszystkie nabożeństwa i nauki rekolekcyjne będą transmitowane.Dla kogo zabraknie miejsca w gornym kościele górnym lub dolnym, będzie mógł uczestniczyć w rekolekcjach w swoim mieszkaniu. Zachęcamy do udziału w rekolejcajch i prosimy by nie zmarnować tej szansy.

• We czwartek obchodzimy święto Św. Macieja Apostoła, w piątek wspominamy św. Zofię a w sobotę Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – patrona Polski. Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Również w sobotę swoje imieniny obchodzi Ksiądz Biiskup  Andrzej Jeż. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych modlitwach wspólnych i indywidualnych

• Informujemy, że poświęcenie pojazdów odbędzie się  juz tradycyjnie w drugi dzień Zielonych Świąt czyli 1 czerwca po Mszy św. o godz. 9.00 i 20.00.

• W ubiegłym tygodniu w wykańczaniu kościoła pomogło nam 14 rodzin, w tym jedna z innej parafii. Wszystkim serdecznie dziękujemy.Bóg zapłać!

• W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Marzena Wnęk (lat 49) z os.Westerplatte. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezus a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.