pieczec parafii2 Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele rozpoczynają się codziennie o godz. 17.30. Podobnie w niedziele i święta. Każdy udział w takim nabożeństwie, to kolejny dowód czci dla Matki Bożej – Królowej Polski. W tym roku każde nabożeństwo majowe będzie transmitowane przez Internet.

• Dziś w Niedzielę Kapłańską rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w kościele. Będziemy modlić się i prosić Chrystusa Dobrego Pasterza o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Szczególnie prosić będziemy aby Bóg obdarzył łaską powołania młodzież z naszej wspólnoty parafialnej.

• Jutro obchodzimy wspomnienie św. Floriana, męczennika. W środę święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów. W piątek uroczystość św. Stanisława,
    biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia, a wśród naszemu ks. Proboszczowi Stanisławowi , składamy najserdeczniejsze życzenia. Czcigodny Księże Prałacie dziękując Bogu za dar Twojej obecności w naszej parafii, w dniu Twoich Imienin, stajemy przy Tobie, aby życzyć dużo zdrowia, radości z czynionej posługi duszpasterskiej, siły do realizacji wszystkich zamierzeń i planów. Abyś, w swoim otoczeniu i pracy zawsze spotykał dobrych, życzliwych i pomocnych ludzi. Życzymy, aby każdego dnia towarzyszyła Ci pomoc i opieka Boża. Modlimy się, by Bóg błogosławił Cię oraz obdarzał nieustannie swoją łaską i pokojem, abyś jak najowocniej dalej służył budowaniu Królestwa Bożego na ziemi. Masz św w intencji Księdza Prałata będzie odprawiona w piątek o godz. 18.00.

• Za dwa. tygodnie – 18 maja będziemy obchodzić uroczyście setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Do tego Jubileuszu przygotują nas krótkie – 3 dniowe rekolekcje, które poprowadzi ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk. Rekolekcje rozpoczną się w piątek – 15 maja o godz. 18.00. Plan rekolekcji będzie wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Będzie też podany podczas ogłoszeń w przyszłą niedzielę. Nie było rekolekcji w Wielkim Poście z racji epidemii i ograniczonej liczby wiernych w kościele. Teraz mamy lepszą sytuację, aby w nich uczestniczyć, w takiej ilości, w jakiej możemy.

• Wczoraj w kościele dolnym został zamontowany projektor z telebimem, dzięki któremu możemy nie tylko słyszeć, ale też oglądać to, co dzieje się w kościele górnym i wspólnie przeżywać każdą Mszę św. i każde nabożeństwo. Razem w obydwóch kościołach może przebywać – według obecnych przepisów - 250 osób. Nie zmarnujmy tej szansy.

• Jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Natomiast w głównym przedsionku kościoła są starsze numery czasopisma Oserwatorre Romano. Są też foldery dotyczące naszego kościoła.Wszystko to można zabrać gratisowo.

• W ostatnim tygodniu kilka rodzin wsparło swoimi ofiarami prace wykończeniowe naszego kościoła. Również kilka rodzin złożyło ofiary na utrzymanie parafii. Wszystkim bardzo dziękujemy i prosimy o dalszą pomoc w tym trudnym i skomplikowanym czasie pandemii koronawirusa. Możemy to czynić wpłacając na konto parafii lub bezpośrednio na tacę.