Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2 Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele rozpoczynają się codziennie o godz. 17.30. Podobnie w niedziele i święta. Każdy udział w takim nabożeństwie, to kolejny dowód czci dla Matki Bożej – Królowej Polski. W tym roku każde nabożeństwo majowe będzie transmitowane przez Internet.

  • Dziś w Niedzielę Kapłańską rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w kościele. Będziemy modlić się i prosić Chrystusa Dobrego Pasterza o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Szczególnie prosić będziemy aby Bóg obdarzył łaską powołania młodzież z naszej wspólnoty parafialnej.

  • Jutro obchodzimy wspomnienie św. Floriana, męczennika. W środę święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów. W piątek uroczystość św. Stanisława,
    biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia, a wśród naszemu ks. Proboszczowi Stanisławowi , składamy najserdeczniejsze życzenia. Czcigodny Księże Prałacie dziękując Bogu za dar Twojej obecności w naszej parafii, w dniu Twoich Imienin, stajemy przy Tobie, aby życzyć dużo zdrowia, radości z czynionej posługi duszpasterskiej, siły do realizacji wszystkich zamierzeń i planów. Abyś, w swoim otoczeniu i pracy zawsze spotykał dobrych, życzliwych i pomocnych ludzi. Życzymy, aby każdego dnia towarzyszyła Ci pomoc i opieka Boża. Modlimy się, by Bóg błogosławił Cię oraz obdarzał nieustannie swoją łaską i pokojem, abyś jak najowocniej dalej służył budowaniu Królestwa Bożego na ziemi. Masz św w intencji Księdza Prałata będzie odprawiona w piątek o godz. 18.00.

  • Za dwa. tygodnie – 18 maja będziemy obchodzić uroczyście setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Do tego Jubileuszu przygotują nas krótkie – 3 dniowe rekolekcje, które poprowadzi ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk. Rekolekcje rozpoczną się w piątek – 15 maja o godz. 18.00. Plan rekolekcji będzie wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Będzie też podany podczas ogłoszeń w przyszłą niedzielę. Nie było rekolekcji w Wielkim Poście z racji epidemii i ograniczonej liczby wiernych w kościele. Teraz mamy lepszą sytuację, aby w nich uczestniczyć, w takiej ilości, w jakiej możemy.

  • Wczoraj w kościele dolnym został zamontowany projektor z telebimem, dzięki któremu możemy nie tylko słyszeć, ale też oglądać to, co dzieje się w kościele górnym i wspólnie przeżywać każdą Mszę św. i każde nabożeństwo. Razem w obydwóch kościołach może przebywać – według obecnych przepisów - 250 osób. Nie zmarnujmy tej szansy.

  • Jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Natomiast w głównym przedsionku kościoła są starsze numery czasopisma Oserwatorre Romano. Są też foldery dotyczące naszego kościoła.Wszystko to można zabrać gratisowo.

  • W ostatnim tygodniu kilka rodzin wsparło swoimi ofiarami prace wykończeniowe naszego kościoła. Również kilka rodzin złożyło ofiary na utrzymanie parafii. Wszystkim bardzo dziękujemy i prosimy o dalszą pomoc w tym trudnym i skomplikowanym czasie pandemii koronawirusa. Możemy to czynić wpłacając na konto parafii lub bezpośrednio na tacę.

 


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale