Ogłoszenia parafialne

We wtorek ostatni dzień Adwentu – Wigilia. Roraty będą rano o godz. 7.30. Pół godziny wcześniej godzinki.

• Według nowych przepisów kościelnych w Wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. Jednak bardzo zachęcamy do jego zachowania. Przyzwyczailiśmy się do pewnych tradycji wigilijnych, więc zachowajmy je z największym szacunkiem.W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej należy: pomodlić się wspólnie, odczytać fragment Pisma Św. o Narodzeniu Jezusa, następnie połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Atmosfera tego dnia powinna być bardzo rodzinna i radosna. W tym pomoże nam śpiew kolęd. Pamiętajmy, że stół wigilijny, to stół bezalkoholowy.

• W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Ten święty dzień rozpoczynamy Pasterką o godz. 24.00 w nocy. Zachęcamy do licznego udziału w pięknej Liturgii świętej nocy Narodzenia Jezusa.

• W Święta Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy o godz. 6.00 rano z racji pasterki. W drugi dzień Świąt na Mszy o godz. 12.00 nastąpi uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. W tym też dniu będzie jeszcze dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz. 13.00.

• Dziękujemy za dary serca składane w Adwencie dla potrzebujących. To, co zebraliśmy było rozdane we czwartek. Część darów została rozniesiona do osób chorych. W imieniu obdarowanych składamy podziękowanie ofiarodawcom.

• Dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli nam w tym roku w pracach wykończeniowych kościoła. W ostatnim tygodniu swoje ofiary złożyło 7 rodzin: jedna większą kwotę i jedna z innej parafii. Wszystkim bardzo dziękujemy. W dalszym ciągu prosimy o pomoc. Ofiary można składać w kościele na tacę, w zakrystii lub w kancelarii. Będzie też możliwość przy okazji kolędy w domu. O tym, co zrobiliśmy w roku 2019 i co planujemy na przyszłość, wspomnimy w podsumowaniu roku – 31 grudnia, o 17.00.

• Serdecznie dziękujemy całej parafii za życzliwe przyjęcie pana kościelnego i pana organisty z opłatkami. Wieloletnia tradycja roznoszenia poświęconych opłatków stała się jedną z form duszpasterstwa naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji na potrzeby kościoła. Kto nie ma jeszcze opłatków, może je nabyć po Mszy św. w zakrystii lub w sklepiku.

• Wizytacja duszpasterska rozpocznie się w naszej parafii już 28 grudnia, czyli w sobotę po Świętach o godz. 10.00. Kolęda w soboty od 10.00. W niedziele od 14.00. W pozostałe dni od 16.00.

• Katolickie Stow. Młodzieży zaprasza wszystkich na wigilijne czuwanie, które rozpocznie się we wtorek pół godziny przed Pasterką o godz. 23.30.

• Dziś po Mszy św. można jeszcze nabyć w sklepiku świece wigilijne, książki na prezenty świąteczne i inne dewocjonalia. Jest też najnowszy numer gazety parafialnej „Totus Tuus” – świąteczne wydanie, bardzo piękne i kolorowe, a w nim ciekawe wiadomości z życia parafii, artykuły i zdjęcia. Są też inne tygodniki katolickie. Sklepik będzie jeszcze otwarty jutro i we wtorek rano po Roratach.

• Młodzież z KSM rozprowadza dziś wiązanki sianka na stół wigilijny.

W ostatnim tygodniu odeszło do wieczności aż 5 osób: Teresa Kowalczyk – lat 80, Zofia Wildstein – lat 76, Walerian Zegar – lat 65, Zofia Kadula – lat 64 – wszyscy z Os. Westerpllate oraz Halina Klimkiewicz – lat 61, żona Kazimierza, który wykonał wszystkie figury do naszego kościoła. Klimkiewiczowie też mieszkali na os. Westerplatte, ale później przenieśli się do Krzyża. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.