pieczec parafii2

Ogłoszenia parafialne

W poniedziałek rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Jest odprawiana po Mszy św. wieczornej. Jeszcze raz bardzo prosimy o większy udział w nabożeństwach roratnich, które są codziennie o godz. 18.00. Ostatnie Roraty będą w wigilię rano o godz. 7.30.

  • W 3. tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy wszystkie rodziny do kształtowania w sobie prawdziwie chrześcijańskich postaw. Zachowujmy szlachetne obyczaje życia związane z czasem przygotowywania się do Bożego Narodzenia, takie jak: czytanie Pisma św., ofiarność na rzecz ubogich i potrzebujących, zgoda małżeńska i rodzinna, trzeźwość.

  • Bardzo prosimy o składanie paczek z żywnością i odzieżą dla biedniejszych rodzin. To, co przyniesiemy będzie rozdane we czwartek – 19 grudnia od 8.00 - 9.30.

  • Spowiedź adwentowa w naszym kościele w najbliższą sobotę – 21 grudnia, od 8.00 - 12.00 – przed południem i od 14.30 - 19.00 – po południu. Przerwa od 10.00 – 10.30 i od 16.30 – 17.00. Mamy dogodny czas na spowiedź – w dodatku sobota - więc nie odkładajmy jej na później. Spowiadać będzie 10 kapłanów – przed południem i 12 - po południu. Po tym czasie trudniej będzie z niej skorzystać.

  • Do chorych pójdziemy w dniu spowiedzi czyli w sobotę przed południem. Od godz. 8.30: ks. proboszcz, ks. Rafał i ks. Edward. Od godz. 10.00: ks. Bartosz i ks. Dariusz. Jeśli są w parafii tacy, którzy nie mogą przyjść do kościoła, to niech poproszą kapłana do domu. Takie osoby prosimy zgłaszać do czwartku włącznie.

  • W ostatnim tygodniu ofiary na wykańczanie kościoła złożyło 15 rodzin - w tym 2 rodziny większą kwotę. Jedna z innej parafii. Wszystkim składamy serdeczne - Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

  • Przez najbliższe dni w naszym sklepiku będzie można nabywać świece wigilijne, kartki, książki i dewocjonalia. Kupując je wspieramy biedne dzieci, w ramach tzw. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Natomiast młodzież z KSM-u rozprowadza sianko na stół wigilijny. 

  • W poniedziałek, o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Zespołu Synodalnego. Bardzo prosimy o obecność wszystkich członków Zespołu.

  • We wtorek na Mszy św. roratniej o godz. 18.00 będą uczestniczyć harcerze, którzy przyniosą do naszej wspólnoty parafialnej Betlejemskie Światło Pokoju. Zachęcamy do przyniesienia zniczy lub lampionów, aby móc zabrać ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów.

  • W środę wieczór o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Prosimy wszystkich członków Rady na podsumowanie ważnych wydarzeń i osiągnięć kończącego się roku 2019. 

  • We czwartek swoje Imieniny obchodzi ks. Dariusz Nowak, nasz nowy wikariusz. Z tej okazji składamy ks. Solenizantowi serdeczne życzenia: niech Bóg obdarzy go Swoim Błogosławieństwem, a Matka Najświętsza otoczy płaszczem opieki. Życzymy też zdrowia, ludzkiej życzliwości i satysfakcji z kapłańskiej i duszpasterskiej posługi. W intencji ks. Dariusza będzie odprawiona Msza św. we czwartek o godz. 18.00.