Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2

Ogłoszenia parafialne

Rozpoczyna się II tydzień Adwentu. Bardzo prosimy o liczny udział w pięknych nabożeństwach roratnich, przepełnionych symboliką światła. Roraty w naszym kościele są codziennie o godz. 18.00 – z wyjątkiem niedziel. O godz. 17.30 – Godzinki do Matki Bożej. W dolnym kościele jest ciepło. Przychodźmy rodzinnie lub indywidualnie. Szczególnie apelujemy do dzieci i ich rodziców.

  • Przypominamy, że w sklepiku są do nabycia świece wigilijne i kartki świąteczne. Kupując te okolicznościowe przedmioty wspieramy biedne dzieci, w ramach tzw. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Chcemy również pomagać uboższym rodzinom w parafii przez składanie paczek z żywnością i odzieżą w Caritasie. W sklepiku są też do nabycia książki inne dewocjonalia.

  • Akcja Katolicka ma swoje adwentowe spotkanie w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. druga część w sali na plebanii. Natomiast Stowarzyszenie Rodzin Katolickich spotyka się w piątek o godz. 18.00. Najpierw na Mszy świętej, później w sali Stowarzyszenia. Zapraszamy chętnych do Akcji Katolickiej i do Stowarzyszenia Rodzin.

  • W sobotę 14 grudnia w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy służą lokalnej społeczności. Módlmy się o dary Ducha św. dla wszystkich zaangażowanych w działalność instytucji samorządowych.

  • W ostatnim tygodniu w budowie i wykańczaniu kościoła pomogło 10 rodzin. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

  • Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek, które zostaną przekazane na ten cel. Prosimy o ofiarność.

  • Dbajmy o czasopisma katolickie. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła.

  • Zwracamy się do wszystkich chętnych kobiet i mężczyzn, którzy swoim śpiewem chcą chwalić Boga, o zapisywanie się do chóru parafialnego „Magnificat”. Próby są we czwartki o godz. 19.00 w sali na plebani. Najlepiej i najłatwiej zacząć działalność w chórze od śpiewania kolęd. W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 chór zaśpiewa koncert w Szynwałdzie. Zachęcamy parafian do uczestnictwa w tym koncercie.

  • Grudniowe spotkanie przygotowujące do Bierzmowania dla klas VII będzie we wtorek o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

  • W piątek przypada 38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Z tej racji w przyszłą niedzielę 15 grudnia o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. za wszystkich internowanych i prześladowanych w tym czasie, a zwłaszcza za ofiary stanu wojennego. We Mszy św. wezmą udział poczty sztandarowe, związkowcy i świat pracy. Po Mszy św. złożymy kwiaty i zapalimy znicze pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale