Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2

Ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy dziś nowy Rok Liturgiczny – Rok Kościelny, który jest skróconym okresem całej Historii Zbawienia. W czasie Adwentu mamy się przygotować do Świąt Bożego Narodzenia, a w dalszej perspektywie do spotkania z Chrystusem w wieczności. Adwent wymaga od nas ciszy, skupienia, refleksji i poważnego zastanowienia się nad swoim życiem. Niech dzisiejsza I niedziela Adwentu wprowadzi nas w nastrój dobrego i radosnego oczekiwania Świąt Bożego Narodzenia.

 • W dobrym przeżyciu Adwentu pomogą nam Msze św. roratnie, które odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 18.00 wieczorem. Pół godziny wcześniej Godzinki do Matki Bożej. Na Roraty przynosimy lampiony, które zapalimy na czas procesji i Liturgii Słowa. Zapraszamy na Roraty wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci przygotują podpisane „serduszka”z dobrymi uczynkami, z których będą losowane figurki Maryi i Dzieciątka Jezus oraz nagrody niespodzianki

 • W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę grudnia. W piątek Msze św., spowiedź i odwiedziny chorych jak w każdy pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy o 20.00 rozpocznie się czuwanie prowadzone przez Apostolat Trzeźwości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • W czasie Adwentu pomyślmy o ludziach biednych. Już od jutra możemy składać dla nich paczki z żywnością i odzieżą. Kto może niech podzieli się z innymi. Paczki składamy pod figurą św. Antoniego, w zakrystii lub w sali Caritasu. Zebrane dary będą rozdane przed Świętami. Młodzież zbiera maskotki i słodycze dla dzieci przebywające w szpitalu. Będzie też rozprowadzać kartki i sianko na stół wigilijny.

 • Już od przyszłej niedzieli sklepik kościelny będzie otwarty, a w nim można nabyć świece wigilijne, różne dewocjonalia, kartki świąteczne i kalendarze. Natomiast w niedzielę – 8 grudnia będą też do nabycia różne prace wykonane przez osoby z Ośrodka dla Niepełnosprawnych przy Al. M. B. Fatimskiej 6 w Tarnowie, który prowadzą SS. Nazaretanki.

 • W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: wtorek św. Franciszka Ksawereg - kapłana, środa św. Barbarę - męczennicę, patronkę górników i hutników, piątek św. Mikołaja - biskupa, sobota św. Ambrożego - biskupa i doktora Kościoła. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych wyproszonych przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej i św. Patronów oraz wiele ludzkiej dobroci i życzliwości.

 • W ostatnim tygodniu w pracach wykończeniowych kościoła pomogło 6 rodzin. Wszystkim serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!!!
  Bardzo prosimy o korzystanie z prasy katolickiej. Dziś można jeszcze nabyć najnowszy numer „Totus Tuus”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Promyczek Dobra”.

 • W następną niedzielę - 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to równocześnie dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Tak jest każdego roku.

 • Święty Mikołaj spotyka się z ministrantami, lektorami i DSM w piątek po Mszy wieczornej w dolnym kościele.

 • Miesięczne spotkanie dla dzieci komunijnych będzie we wtorek – 3 grudnia o godz. 18.00. Jest to bardzo ważne spotkanie, w czasie którego
  zostaną poświęcone medaliki dla dzieci. Natomiast spotkanie młodzieży klas VIII będzie we czwartek – 5 grudnia o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

 • Jeszcze dziś można nabyć smaczne domowe wypieki naszych pań. Ofiary za nie są przeznaczone na prezenty dla dzieci. W ten sposób św.
  Mikołaj obdaruje większą ilość dzieci.

 • Spotkanie redakcyjne naszej gazetki parafialnej „Totus Tuus” odbędzie się w środę – 4 grudnia o godz. 19.30.

 • W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności i oczekują naszej modlitwy dwie osoby: Weronika Czarnik - lat 19 z Os. Zielonego. Jej pogrzeb odbył się wczoraj oraz Teresa Gacoń – lat 65 z ul. Odległej. Pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

 


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale