swiece2019Od pierwszej niedzieli Adwentu trwa sprzedaż świec w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, która w tym roku prowadzona jest pod hasłem "Świeca, która tworzy polską Wigilię”. Świece można nabywać w sklepiku parafialnym przy wyjściu z dolnego kościoła. Ofiara za małą świecę wynosi przynajmniej 5 zł, a za dużą 15 zł.

Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Akcję można także wesprzeć wysyłając SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub poprzez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.

Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świeca ta symbolicznie stawiana jest podczas Wigilii na pustym talerzu oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca. Pierwsze świece Caritas zapłonęły na polskich stołach w 1993 roku. Pierwsza akcja wigilijna realizowana była zaledwie w kilku diecezjach. W 1994 roku świece płonęły już na stołach wigilijnych w całej Polsce. W ostatnich latach przed świętami Bożego Narodzenia rozprowadzanych jest kilka milionów świec Caritas. Dzięki temu przez 26 lat trwania akcji pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z ubogich rodzin. W akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom biorą udział wszystkie diecezje w Polsce.  Świece pojadą także do naszych rodaków mieszkających za granicą, m.in. do Francji, Austrii, Niemiec i Anglii, gdzie pracują tarnowscy kapłani.

Zachęcamy także do podzielenia się żywnością i odzieżą, które zostaną przekazane potrzebującym parafianom przed świętami. Paczki prosimy składać pod figurą św. Antoniego, w zakrystii lub w biurze Caritasu, który mieści się w pomieszczeniach świetlicy na plebanii i jest czynne dwa razy w tygodniu: w poniedziałek od 9.00 do 10.30 i w czwartek od 16.00 do 17.30. Zebrane dary będą rozdane przed świętami.