Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

swiece2019Od pierwszej niedzieli Adwentu trwa sprzedaż świec w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, która w tym roku prowadzona jest pod hasłem "Świeca, która tworzy polską Wigilię”. Świece można nabywać w sklepiku parafialnym przy wyjściu z dolnego kościoła. Ofiara za małą świecę wynosi przynajmniej 5 zł, a za dużą 15 zł.

 

Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Akcję można także wesprzeć wysyłając SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub poprzez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.

Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świeca ta symbolicznie stawiana jest podczas Wigilii na pustym talerzu oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca. Pierwsze świece Caritas zapłonęły na polskich stołach w 1993 roku. Pierwsza akcja wigilijna realizowana była zaledwie w kilku diecezjach. W 1994 roku świece płonęły już na stołach wigilijnych w całej Polsce. W ostatnich latach przed świętami Bożego Narodzenia rozprowadzanych jest kilka milionów świec Caritas. Dzięki temu przez 26 lat trwania akcji pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z ubogich rodzin. W akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom biorą udział wszystkie diecezje w Polsce.  Świece pojadą także do naszych rodaków mieszkających za granicą, m.in. do Francji, Austrii, Niemiec i Anglii, gdzie pracują tarnowscy kapłani.

Zachęcamy także do podzielenia się żywnością i odzieżą, które zostaną przekazane potrzebującym parafianom przed świętami. Paczki prosimy składać pod figurą św. Antoniego, w zakrystii lub w biurze Caritasu, który mieści się w pomieszczeniach świetlicy na plebanii i jest czynne dwa razy w tygodniu: w poniedziałek od 9.00 do 10.30 i w czwartek od 16.00 do 17.30. Zebrane dary będą rozdane przed świętami.

 


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale