Zgodnie ze statutem Rad Duszpasterskich Diecezji Tarnowskiej podpisanym  15 września 1992 r. przez bpa Józefa Życińskiego, Rada stanowi ciało doradcze, które pod kierownictwem proboszcza parafii – czuwa nad organizacją życia duszpasterskiego we wspólnocie wiernych. Podstawowym celem Rady Duszpasterskiej jest współodpowiedzialne wspieranie kapłanów w organizacji życia duszpasterskiego parafii. Rada realizuje ten cel m.in. poprzez  animację działalności grup duszpasterstwa specjalistycznego, koordynację prowadzonych form duszpasterstwa, inspirowanie działalności charytatywnej, troskę o podejmowanie inicjatyw duszpasterskich uwzględniających zachodzące przemiany społeczno-kulturowe. W skład Rady Duszpasterskiej wchodzą trzy grupy członków: wybrani, urzędowi oraz mianowani przez Księdza Proboszcza. Obecna Rada została wybrana 29 października 2017 roku. Kadencja Rady trwa 5 lat.

• Skład Rady 2017-2022

Przewodniczący Rady ks. Stanisław Dutka - proboszcz