chor magnificat ssChór z Tarnowa zachwycił podczas Poranka Muzycznego w kościele Św. Józefa

Chór „Magnificat” z parafii Błogosławionej Karoliny z Tarnowa zaprezentował się potężnym śpiewem w sobotę, podczas IV Letnich Poranków Muzycznych (Sommermatinee) w kościele Św. Józefa w Weiden. Skład zespołu śpiewającego tworzyło 4 mężczyzn i 17 kobiet, do tego znakomity pan Janusz Kaczor przy organach i radosny, ale z dużą werwą dyrygujący ksiądz Bartosz Bąk. Dzięki nim mogliśmy wysłuchać pieśni kościelnych w języku polskimi łacińskim.

Za pośrednictwem nowego dyrektora muzyki kościelnej w kościele Św. Józefa, Piotra Pająka, muzycy z miasta koło Krakowa przybyli do Weiden. Połączyli swój występ z zaproszeniem w odwiedziny do ich ojczyzny - Polski. Zachęcały do tego rozłożone materiały reklamowe Tarnowa i godnego zobaczenia regionu. Prawie 100 słuchaczy usłyszało po wprowadzającym „Alleluja” m.in. “U Ciebie Boże schronienie me” Jana Gałuszki. Mocnymi głosami soliści wielbili Pana, wykonując „Laudate Dominum” Charlsa Gounoda. Głośną improwizacją organową Janusz Kaczor udowodnił, że on również może sprostać grze na wspaniałych organach EISENBARTH. Po owacji na stojąco, polscy goście chętnie bisowali.

Powyższy tekst jest tłumaczeniem artykułu, który ukazał się na jednym z niemieckich portali - https://www.onetz.de/weiden-in-der-oberpfalz/kultur/chor-aus-tarnw-begeistert-bei-matinee-in-st-josef-polnische-klaenge-d1768142.html
Tłumaczenie: Maria Feret
Zdjęciae: Jürgen Wilke