Ogłoszenia parafialne

We wtorek – 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes a zarazem Światowy Dzień Chorego. Bardzo serdecznie zapraszamy do kościoła wszystkich chorych, kalekich, podeszłych w latach na specjalne spotkanie modlitewne. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00. Najpierw koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. O 16.00 - Msza św. Pomóżmy tym, którzy o własnych siłach nie będą mogli przyjść do kościoła.

• We wtorek o godz. 18.00 miesięczne spotkanie dla dzieci klas III wraz z rodzicami. Natomiast młodzieży klas VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania spotyka się we czwartek – 13 lutego, o godz. 18.00. Obecność dzieci i młodzieży obowiązkowa.

• We czwartek, o godz. 19.00 próba chóru parafialnego. Jeszcze raz gorąco zapraszamy te osoby, które Bóg obdarzył dobrym głosem i te, które
    deklarowały w czasie kolędy chęć śpiewania w chórze. O to samo prosimy tych wszystkich, którzy wyrażali ochotę włączenia się do takiej czy innej grupy duszpasterskiej, np: Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, AkcjiKatolickiej, Caritasu, Rycerzy Kolumba, Stowarzyszenia Młodzieży Katolickiej, Róż Różańcowych oraz powstałego w ostatnim tygodniu Klubu Seniora im. św. Jana Pawła II i innych.

• W ostatnim tygodniu w pracach wykończeniowych kościoła pomogło nam 7 rodzin. Wszystkim serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Możemy nabyć ją przy w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła. Jest „Gość Niedzielny”, w którym mamy dokładne informacje, czym są Msze gregoriańskie. Są też czasopisma dla dzieci.

• W przyszłym tygodniu – we wtorek w Szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się kiermasz strojów komunijnych w godz. 16.30 – 17.30. Prosimy rodziców dzieci starszych o przyniesienie strojów na kiermasz, zaś rodziców klas III o zainteresowanie się nimi. Przypomnimy o tym w następną niedzielę.
    W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: jutro – św. Scholastyki - dziewicy, wtorek - Najśw. Maryi Panny z Lourdes piątek – św. Cyryla i Metodego, bp – patronów Europy. Solenizantom i Solenizantkom życzymy Bożej opieki i ludzkiej dobroci.

• We wtorek o godz. 19.30 wieczór odbędzie się spotkanie wszystkich redaktorów naszego parafialnego czasopisma „Totus Tuus”. Prosimy też tych, którzy chcieliby nam pomóc w pracach redakcyjnych.

• W piątek na godz. 18.00 prosimy na swoje miesięczne spotkanie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Druga część spotkania w sali Stowarzyszenia.

• 29 marca odbędą się wybory do Rad Osiedlowych. Warunkiem wyboru jest odpowiednia liczba kandydatów i frekwencja wyborcza wynosząca 1 procent uprawnionych do głosowania Tarnowian. Do 27 lutego należy zgłaszać kandydatów na członków rad osiedlowych. Wybierajmy takich, którzy będą dobrze i skutecznie reprezentować nasze osiedla.

• Spotkanie lektorów we czwartek po Mszy wieczornej. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 9.00 rano. Obecność obowiązkowa.

• Wczoraj odszedł do wieczności Wacław Stypka  (lat 68) z ul. Do Prochowni. Polecajmy jego nieśmiertelna duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.