Ogłoszenia parafialne

Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. W święto Ofiarowania modlimy się za nasze matki. Dziękujemy im za życie i wychowanie. Dzisiaj też przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji tarnowskiej.

• Dzisiaj – 2 lutego organizowane jest spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Rozpocznie się o godz. 17.00 w sali na plebani. Organizuje je Akcja Katolicka, przy współudziale Caritas, Rady Parafialnej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego kolędowania.

• W naszej parafii, z roku na rok, przybywa ludzi, którzy przechodzą na emeryturę. Z rozmowy kolędowej ze starszymi wynika, że potrzebna byłaby taka grupa, która może skupiać ludzi starszych – seniorów. Chcemy więc zorganizować „Klub Seniora” pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Papież uczył nas wszystkich, jak należy przeżywać swoje życie, a zwłaszcza swój podeszły wiek. Zgłosiła się już osoba, która ma duże doświadczenie w prowadzeniu takiego Klubu i będzie jego animatorką. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu np. we czwartek w godz. 16.00 – 19.00 w świetlicy na plebanii. Zapraszamy już w najbliższy czwartek na godz. 16.00. Harmonogram zajęć jest bardzo bogaty i urozmaicony. Będzie podany już na czwartkowym spotkaniu.

• W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych pójdziemy w godzinach porannych. Dzieci zapraszamy do kościoła na godz. 16.30. Młodzież i dorosłych na 18.00 i 20.00. O godz. 21.00 czuwanie modlitewne prowadzone przez Apostolat Trzeźwości.

• W ostatnim tygodniu w budowie i wykańczaniu kościoła pomogło 21 rodzin, w tym 5 rodzin złożyło większe ofiary. Jedna rodzina z innej parafii. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Niech Boże Dziecię wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Teraz pomódlmy się za nasze matki oraz za wszystkich zakonników i zakonnice. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności Walerian Wiater (lat 93) z Os. Westerplatte – więzień Sybiru, gdzie spędził 6 lat wraz z rodziną. Polecajmy Miłosiernemu Bogu jego duszę. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.