Ogłoszenia parafialne

W przyszła niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Święto Matki Bożej Gromnicznej jest patronalnym dniem matek. Otoczmy je w tym dniu wdzięczną pamięcią i serdeczną modlitwą. Będziemy również modlić się za osoby zakonne.

• Jeszcze raz przypominamy, że w niedzielę - 2 lutego, o g. 17.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla ludzi starszych i samotnych. Spotkanie organizuje Akcja Katolicka, przy współudziale Rady Parafialnej, Caritasu i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Weźmie też udział zespół „Orkiestra Dnia Pańskiego”. Bardzo prosimy wszystkich seniorów o przybycie na swoje – już tradycyjne – spotkanie opłatkowe. W niedzielę po Mszy o godz. 9.00 - zmiana tajemnic różańcowych.

• W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo dla Grup Modlitewnych św. Ojca Pio. Zapraszamy wszystkich czcicieli.

• W ostatnim tygodniu czy to na tacę w kościele, czy przy okazji kolędy w domu, swoje ofiary na kościół złożyło 57 rodzin. Wszystkim składamy podziękowanie. Niech Bóg hojnie wynagrodzi i pobłogosławi.

• We wtorek kończymy wizytę duszpasterską planowaną. Natomiast dziś, jutro i we wtorek jeden z księży odwiedza te rodziny, które nie mogły przyjąć w wyznaczonym czasie, a zgłosiły telefonicznie lub osobiście wizytę dodatkową. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyjęli kapłana w swoim mieszkaniu. Dziękujemy również za ofiary składane przy okazji kolędy na potrzeby duszpasterskie i budowlane. W intencji parafian, którzy mieli otwarte drzwi i odrobinę czasu dla księdza idącego z posługą modlitwy i błogosławieństwem, jako dowód wdzięczności, będą odprawiane Msze św. przez 5 kolejnych niedziel, rozpoczynając od 16 lutego. W każdą niedzielę o innej godzinie.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: wtorek – św. Tomasza z Akwinu, kapłaana i doktora Kościoła, środa – rocznica poświecenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie piątek - św. Jana Bosko, kapłana. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, ludzkiej dobroci i życzliwości.

• Styczniowe spotkanie Grupy Synodalnej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali na plebanii. Prosimy wszystkich członków grupy.

• Luty jest miesiącem poświęconym modlitwie za konających. Rozpoczynamy go w najbliższą sobotę. W każdym dniu będziemy prosić o miłosierdzie Boże dla tych, którzy odchodzą nagle i niespodziewanie.

• W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności dwie osoby: Irena Gunia – lat 76, z ul. Odległej i Andrzej Dynarowicz – lat 78, z ul. Do Prochowni. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…..