Ogłoszenia parafialne

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach polecamy Bogu tę ważną sprawę jedności wiary.

• W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:w torek - św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; piątek – św. Franciszka Walezego, biskupa i doktora Kościoła; sobota – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych, ludzkiej życzliwości i wstawiennictwa u Boga swoich Św. Patronów.

• W ostatnim tygodniu ofiary na budowę i wykańczanie kościoła złożyło – czy to przy okazji kolędy w domu, czy na tacę w kościele lub wpłacając na konto: - 45 rodzin, w tym 6 rodzin większe ofiary. Wszystkim dziękujemy i życzymy Bożego Błogosławieństwa za każdy dar serca ofiarowany dla wykańczania tej wielkiej świątyni.

• Przypominamy, że 2 lutego organizowane będzie pod patronatem Akcji Katolickiej i przy współudziale Rady Parafialnej, Caritasu i Stowarzyszenia Rodzin katolickich spotkanie opłatkowe dla ludzi starszych i samotnych z naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w głównej sali na plebanii.

• We wtorek obchodzimy - Dzień Babci, a w środę - Dzień Dziadka. Z tej racji w środę na Nowennie o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich dziadków i babci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych drogich seniorów.

• Dziękujemy tym wszystkim, którzy zachęceni dobrem słowem księdza lub świeckich parafian, dołączają do chóru Magnificat i do innych Grup Duszpasterskich. Dobrze, że poszczególne grupy się rozrastają. Im będzie więcej, tym lepiej. Czekamy na dalszych chętnych i odważnych.

• Prasę katolicką możemy nabyć w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła. Jest Gość Niedzielny, Totus Tuus i czasopisma dla dzieci. Zachęcamy.

• Dla wszystkich, którzy byli objęci kolędą a nie mogli w wyznaczonym czasie przyjąć księdza z różnych powodów, jak: praca, ferie świąteczne i inne zajęcia, dodatkowa wizyta duszpasterska przewidziana jest w niedzielę – 26 stycznia, od godz. 14.00 oraz w poniedziałek i we wtorek– 27 i 28 stycznia od godz. 17.00. Kolędę zgłaszamy w zakrystii, w kancelarii lub telefonicznie w ciągu najbliższego tygodnia.

• W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Janina Pachota – lat 72, z Os. Westerplatte. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.