Ogłoszenia parafialne

Przeżywamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości narodowej. Włączmy się i my w ten wielki wysiłek Kościoła w starania o trzeźwość polskiego narodu. Parafia nasza prowadzi tak zwaną księgę trzeźwości, w której wpisało się już kilka osób, deklarując swoje zobowiązania trzeźwościowe. Zachęcamy następne osoby.

• Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

• Jeszcze w tym tygodniu przyjmowane są zapisy na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę do Częstochowy. Główne spotkanie informacyjne dla grupy II - św. Franciszka odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00, w naszym kościele. Będą omówione wszystkie sprawy związane z pielgrzymką.

• W ostatnim tygodniu w wykańczaniu kościoła pomogły 3 rodziny, w tym jedna złożyła większą ofiarę. Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać.

• Jutro w liturgii Kościoła obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. rano o godz. 6.30 i 7.30, wieczorem o godz. 18.00. W środę wspomnienie Św. Dominika – kapłana, we czwartek św. Teresy Benedykty od Krzyża - dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w piątek - św. Wawrzyńca, męczennika, w sobotę św. Klary. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Poszczególne czasopisma możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.

• W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą zbierane – jak co roku – na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  • Gmina Tarnów zaprasza na dożynki, które odbędą się w dniach 11-12 sierpnia na stadionie sportowym w Zbylitowskiej Górze. W programie Msza św. polowa, tradycyjne obrzędy dożynkowe, darmowy poczęstunek, występy zespołu disco polo KORDIAN oraz zespołu Lady Pank. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej gminy Tarnów.