Ogłoszenia parafialne

Zbliża się sierpień, miesiąc trzeźwości narodowej. Odpowiedzmy pozytywnie na apel Księży Biskupów. Może sierpień obecnego roku, pobudzi nas do lepszego i bardziej trzeźwego życia. Ofiarujmy to dla siebie lub dla kogoś, kto potrzebuje naszego wsparcia i pomocy.

• Przypominamy, że jeszcze przez dwa tygodnie będą prowadzone zapisy na Tarnowską Pielgrzymkę do Częstochowy. W drugą niedzielę sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe w naszym kościele.

• W przyszłą niedzielę 5 sierpnia, po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

• W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota sierpnia. Spowiadać będziemy w piątek od godz. 16.00. Do chorych pójdziemy w piątek od godz. 8.00. Młodzież ma swoją Mszę św. o godz. 20.00, która rozpocznie 208 czuwanie eucharystyczne prowadzone przez Apostolat Trzeźwości. Nabożeństwo eucharystyczne zakończy Msza św. o godz. 23.00 w nocy. Zapraszamy dorosłych i młodzież.

• W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Ignacego z Loyoli - kapłana i patrona rekolekcji, we środę św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i doktora Kościoła, w sobotę św. Jana Marii Vianneya – kapłana, patrona proboszczów. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask i ludzkiej życzliwości.

• W sobotę 4 sierpnia odbędzie się XV Diecezjalny Marsz Trzeźwości z Tarnowa do Skrzyszowa. Marsz rozpocznie Msza św. o godz. 16.30 w naszym kościele. O 17.30 - wymarsz z placu kościelnego. O godz. 19.30 w Skrzyszowie – modlitwa apelowa i zakończenie.

• Od wielu już lat w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej odprawiane są nabożeństwa do św. Jana Pawła II i bł. Karoliny, w czasie których wyczytywane są prośby i podziękowania zapisywane w tzw. „Księdze łask”, a kierowane do Boga przez wstawiennictwo tych świętych. Od sierpnia nabożeństwo do św. Jana Pawła będzie w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek. Natomiast nabożeństwo do bł. Karoliny w każdy drugi i czwarty poniedziałek. Jeśli wypadnie piąty poniedziałek w danym miesiącu, wtedy będziemy się modlić wspólnie. Ponieważ ostatnia „Księga łask” została w całości zapisana, to teraz będą dwie księgi: jedna w kaplicy Miłosierdzia Bożego – z prośbami do św. Jana Pawła II, druga w kaplicy bł. Karoliny – z prośbami do naszej Patronki. Tam też będą odprawiane nabożeństwa.

• W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Regina Sokołowska ( lat 66) z ul. Marii Dąbrowskiej. Polecajmy jej nieśmiertelną dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.