Ogłoszenia parafialne

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek Św. Brygidę - zakonnicę, patronkę Europy, we wtorek Św. Kingę – dziewicę, patronkę Diecezji Tarnowskiej, w środę Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa, w czwartek Św. Joachima i Anny - rodziców Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, a wśród nich ks. Krzysztofowi Woźniakowi i ks. Krzysztofowi Kamieńskiemu, życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich świętych patronów i ludzkiej życzliwości na każdy dzień.

• W niedzielę 29 lipca rozpoczyna się, trwający do 6 sierpnia, Tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Sanktuarium na Sądeckiej Górze Tabor. Przeżywany pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” .

• Trwają zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17.08.2018 r. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

• W ostatnim tygodniu roczne ofiary budowlane złożyło 5 rodzin, w tym jedna rodzina z innej parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i polecamy ich w modlitwach. Niech Bóg wynagrodzi i pobłogosławi.

• Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: jest Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Janusz Szczodrak (lat 62) z ul. Westerplatte oraz śp. Marta Półrolniczak (lat 60) z Os. Zielonego. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezus a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.