Ogłoszenia parafialne

W Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na tarnowskim Burku rozpoczyna się tygodniowy odpust przeżywany pod hasłem: „Z Maryją otwieramy się na działanie Ducha Świętego”. Nasza parafia zaproszona jest na wtorek na godz.18.00. Program odpustu jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i tutaj.

• W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, w środę  św. Szymona z Lipnicy – prezbitera, w piątek bł. Czesława – prezbitera. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich świętych patronów  i ludzkiej życzliwości na każdy dzień.

• W ostatnim tygodniu w wykańczaniu kościoła pomogło nam 5 rodzin, w tym jedna z innej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać. Niech św. Jan Paweł II i bł. Karolina wypraszają potrzebne łaski.

• Można już zapisywać się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Tarnowska pielgrzymka rozpocznie się 17 sierpnia. Nasi parafianie idą w II grupie, pod wezwaniem Św. Franciszka. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

• Organizatorzy rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę z diecezji przemyskiej bardzo dziękują za okazaną gościnność i serdeczność tym, którzy przyjęli ich na nocleg.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, czasopismo „Promyczek Dobra” – dla dzieci. Jest jeszcze do nabycia płyta z konsekracji Kościoła. Może być pamiątką dla nas lub prezentem dla kogoś.

• Wszystkich wypoczywających na wakacyjnych urlopach polecamy naszym modlitwom i oddajemy pod opiekę Matki Bożej.