Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2

Ogłoszenia parafialne

Dziś kończy się Wieki Odpust Tuchowski. Wczoraj grupa osób z naszej parafii uczestniczyła w pieszej pielgrzymce do Tuchowa. Wszystkim, którzy ofiarowali swój trud Matce Bożej i reprezentowali naszą parafię w Tuchowie, na czele z ks. Bartoszem, serdecznie dziękujemy.

  • W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w środę św. Benedykta - opata, patrona Europy, we czwartek św. Brunona z Kwerfurtu - biskupa i męczennika, w piątek św. Andrzeja Świerada i Benedykta - pustelników, patronów diecezji. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych oraz ludzkiej dobroci i życzliwości.

  • W ostatnim tygodniu w wykańczaniu kościoła pomogło nam 7 rodzin, w tym 2 rodziny złożyły większe ofiary i jedna z innej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać. Niech św. Jan Paweł II i bł. Karolina wypraszają potrzebne łaski.

  • W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą zbierane na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

  • Radio RDN Małopolska oraz Gmina Tarnów zapraszają na MANIĘ POMAGANIA z koncertem zespołów InoRos i KOMBII który odbędzie się w sobotę – 14 lipca na terenie boiska sportowego w Koszycach Małych. Całość funduszy będzie przekazana na pomoc chorym dzieciom: Julii Alexowi i Weronice. Dokładne informacje są zamieszczone na stronie internetowej Gminy Tarnów, w radiu RDN i na plakatach.

  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, czasopismo „Miłujcie się” i „Promyczek Dobra” – dla dzieci. Jest jeszcze do nabycia płyta z konsekracji Kościoła. Może być pamiątką dla nas lub prezentem dla kogoś.

  • W przyszłą niedzielę rozpocznie się tygodniowy odpust w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku. Przeżywany będzie pod hasłem: „Z Maryją otwieramy się na działanie Ducha Świętego”. Program odpustu jest umieszczony na tablicy ogłoszeń.

  • Trwa Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w klasztorze Sióstr Karmelitanek przy ul. Krzyskiej 19 w Tarnowie. Nabożeństwa codziennie o godz. 18.00 wieczorem.

  • Można już zapisywać się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Tarnowska pielgrzymka rozpocznie się 17 sierpnia. Nasi parafianie idą w II grupie, pod wezwaniem Św. Franciszka. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

  • W sobotę odszedł do wieczności Józef Kuboń (lat 70) z Os. Zielonego. Módlmy się za jego duszę. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale