Ogłoszenia parafialne

Rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski. Dokładny program jest w gablocie ogłoszeń. Tradycyjnie już, organizujemy pieszą pielgrzymkę do Tuchowa w sobotę – 7 lipca. Pielgrzymka wyruszy z placu kościelnego o godz. 5.00 rano. Wyjdziemy wcześniej, aby mieć więcej czasu na spokojne przejście i na dłuższe postoje na trasie. Zachęcamy do udziału wszystkich. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Bartosz. Jest możliwość zamówienia autokaru na drogę powrotną. Kto chce skorzystać z autokaru niech wpiszę się na listę, która jest w zakrystii. Zapisy do czwartku włącznie. Jeśli będzie przynajmniej 15 chętnych, autokar pojedzie. Jeśli nie, to odmówimy.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca. Spowiadać będziemy w piątek od 16.00. Do chorych pójdziemy w piątek od godz. 8.30 rano. W czasie wakacji nie ma Mszy o 16.30 dla dzieci. Dzieci zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00. Natomiast młodzież ma swoją Msze - o godz. 20.00 wieczór. Ta Msza św. rozpocznie nocne czuwanie prowadzone przez Apostolat Trzeźwości.

• Patronalne święto Apostolstwa Chorych będziemy obchodzić w piątek. W tym samym dniu jest wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki misji diecezji tarnowskiej.

• W liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, we wtorek św. Tomasza - Apostoła, w piątek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Wszystkim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Tuchowskiej i wstawiennictwa swoich świętych Patronów.

• Jutro (w poniedziałek) o godz. 8.00 rano będzie odprawiona Msza św. dla uczestników oazy parafialnej i ich rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa.

• Organizatorzy rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę z diecezji przemyskiej bardzo proszą o nocleg dla 15 osób z 12/13 lipca b.r. Jesteśmy na trasie tej pielgrzymki, dlatego postarajmy się przyjąć po dwie lub trzy osoby. Tarnowska pielgrzymka piesza na swojej trasie również korzysta z gościnności noclegowej. Chętnych na przyjęcie prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii do 10 lipca. Okażmy naszą gościnność wobec innych.

• Karmel Tarnowski przy ul. Krzyskiej 19 serdecznie zaprasza na Nowennę od 7 – 15 lipca przed Uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel /Szkaplerznej/. Nabożeństwa codziennie o godz. 18.00. Odpust przypada 16 lipca o godz. 18.00.

• Czasopisma religijne są do nabycia u ministrantów.

• W ostatnim tygodniu w wykańczaniu kościoła pomogło nam - 7 rodzin. Jedna rodzina złożyła większą ofiarę. Wszystkim serdeczne dziękujemy – Bóg zapłać!
  • W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Janina Wardzała (lat 96), z Oś. Westerplatte. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.