Ogłoszenia parafialne

W piątek – 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu obowiązuje nas udział we Mszy św. Msze św. będą odprawiane tak, jak w święta pracujące: 6.00; 7.30; 9.00 – przed południem; po południu –1600; 18.00; 20.00. Licznym Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych wyproszonych przez swoich wielkich Patronów. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje abstynencja /post/ od pokarmów mięsnych.

• W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 ostatnie nabożeństwo eucharystyczne poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

• W niedzielę – 1 lipca rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski, który trwał będzie cały tydzień. Hasłem tegorocznego Odpustu są słowa: „Służebnico Ducha Świętego wspieraj nas”. Dokładny program Odpustu jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Tradycyjnie już, chcemy zorganizować pieszą pielgrzymkę do Tuchowa w sobotę – 7 lipca. Pielgrzymka wyruszy z placu kościelnego o godz. 6.00 rano. Zachęcamy do licznego udziału dorosłych, młodzież, a także dzieci. Pielgrzymkę poprowadzi jeden z kapłanów.

• W środę zapraszamy dzieci i młodzież z DSM i SLO wraz z rodzicami na ognisko, które rozpocznie się o godz. 18.00 na placu kościelnym po stronie północnej.

• W przyszłą niedzielę – 1 lipca po Mszy o 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  • Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Jest Gość Niedzielny i inne czasopisma.

• W ostatnim tygodniu w budowie i wykańczaniu kościoła pomogło nam 15 rodzin. W tym dwie rodziny złożyły większe ofiary. Jedna z innej parafii. Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać!

• Są zgłaszane projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnowa na rok 2019. Jednym z nich jest projekt nr 9, który przedstawia budowę nowych boisk wielofunkcyjnych i placu zabaw na Os. Westerplatte. Mieszkańcy proszą o oddanie głosu w tej sprawie.

• Wszystkich, którzy rozpoczynają wakacje polecamy naszym modlitwom i oddajemy pod opiekę Matki Bożej.