Ogłoszenia parafialne

Chcemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się czynnie w tygodniowy program Misji Świętych, przeżywanych w dniach 2 - 9 czerwca bieżącego roku. Były to już 3 Misje w 25-letniej historii naszej parafii. Przygotowały nas do największego wydarzenia, jakim była Konsekracja Kościoła, nadanie Imienia i Srebrny Jubileusz parafii. Dziękujemy też za wszelką pomoc w przygotowaniach tej wielkiej historycznej Uroczystości, która już nigdy nie powtórzy się na tym miejscu, choćby upłynęło wiele wieków. Niech Bóg przez wstawiennictwo bł. Karoliny i św. Jana Pawła II zsyła nam potrzebne łaski i błogosławi każdej rodzinie.

• W ciągu ostatniego tygodnia na wykańczanie świątyni swoje ofiary złożyło – 47 rodzin. W tym 23 z innej parafii. Byli to przeważnie zaproszeni goście. Niech św. Jan Paweł II i bł. Karolina wypraszają im potrzebne łaski. Obecnie rozpoczęły się prace przy mozaikowej drodze prowadzącej do pustego grobu. Makieta tej drogi została zdjęta.

• Dziś po Mszy Św. można nabyć piękną płytę z Uroczystości Konsekracji Kościoła. Płyta przedstawia całość Uroczystości w nieco skróconej wersji – około 2 godzin. Warto mieć w domu płytę, z tak historycznym wydarzeniem. Płyta kosztuje 30 zł. Są też do nabycia czasopisma katolickie, zwłaszcza Gość Niedzielny. Najnowszy numer „Totus Tuus” ukaże się dopiero po wakacjach. To opóźnienie wynikło z przyczyn od nas niezależnych. Mimo to przepraszamy za takie opóźnienie.

• Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci uczestniczących w oazie parafialnej odbędzie się w piątek 22 czerwca o godz. 19.00.

• Rozpoczyna się ostatni tydzień nauki. Zakończenie roku szkolnego będzie w dwóch grupach. We czwartek o godz. 18.00 – młodzież klas II i III gimnazjum oraz młodzież ze wszystkich szkół średnich i zawodowych. Spowiedź od godz. 17.30. W piątek o godz. 8.00 Msza św. dla dzieci szkoły podstawowej. Spowiedź od godz. 7.30. Rodziców prosimy o dopilnowanie religijnej powinności swoich dzieci.

• W przyszłą niedzielę – 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. We czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. Wszystkim Solenizantom życzymy potrzebnych łask z nieba, zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

• W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych poświęconych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa te są odprawiane bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

• Dziś po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Młodzież klas II gimnazjum może dziś w zakrystii odebrać indeksy, do których będzie wpisana ocena z religii.

• Czerwcowe spotkanie Parafialnej Grupy Synodalnej odbędzie się jutro (poniedziałek) o godz. 19.00 w sali na plebanii. Bardzo prosimy o obecność wszystkich członków Grupy Synodalnej.

• We czwartek zmarł Józef Różański – nasz wieloletni organista. Miał 64 lata i mieszkał w bloku przy ul. M. Dąbrowskiej. Jego pogrzeb będzie dziś (niedziela) w rodzinnej parafii Tropie o godz. 13.00. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu woeczne spoczywanie.