Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2

Ogłoszenia parafialne

Dziś obchodzimy 31. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji Karoliny - patronki naszej parafii. Beatyfikacja odbyła się na fundamentach tej świątyni 10 czerwca 1987 roku w czasie 3 pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny i 1 do diecezji tarnowskiej. Ciągle powracamy wspomnieniami do tamtych wydarzeń i cieszymy się, że dane nam było gościć św. Jana Pawła II na murach tej pięknej świątyni, którą dziś uroczyście dedykujemy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Bardzo dziękuję kapłanom ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, za przeprowadzone Misje Święte, które przygotowały nas duchowo do dobrego przeżycia tych wielkich Uroczystości Jubileuszowych i Konsekracji Kościoła. Nasi Misjonarze: ks. Władysław Pasiut i Ks. Paweł Bryś pozostaną na długo w naszej pamięci modlitewnej.

  • W przyszłą niedzielę w Starym Sączu rodziny z diecezji tarnowskiej świętują swoje małżeńskie jubileusze. W naszym kościele będziemy się modlić za rodziny na Mszy św. o godz. 10.30.

  • Pozostały tylko 2 tygodnie nauki. Zakończenie roku szkolnego będzie w dwóch grupach. Oddzielnie młodzież z gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych, a oddzielnie dzieci ze Szkoły Podstawowej. Dokładną datę i godzinę nabożeństw dla dzieci i młodzieży podamy w przyszłą niedzielę. Każdy rok nauki rozpoczynamy i kończymy z Bogiem. Rodziców prosimy o dopilnowanie religijnej potrzeby swoich dzieci. 

  • W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W ten sposób pomagamy biedniejszej młodzieży studiującej na katolickich uczelniach.

  • W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek św. Barnaby Apostoła, we wtorek bł. Romana Sitki – kapłana, we środę św. Antoniego z Padwy – kapłana i doktora Kościoła, we czwartek bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika. Wszystkim Solenizantom życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

  • W piątek – 15 czerwca przypada 6. rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Zachęcamy do modlitwy za naszego pasterza.

  • W ostatnim tygodniu w pracach wykończeniowych kościoła pomogło nam 17 rodzin. Niech Bóg wszystkich hojnie wynagrodzi i pobłogosławi.

  • Nie zapominajmy o prasie katolickiej.

  • W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszło do wieczności dwóch mężczyzn: Roman Kapustka (lat 80) z Os. Westerplatte, i Janusz Bartusiak (lat 61) z Os. Zielonego. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale