W niedzielę 10 czerwca obchodzić będziemy uroczystość jubileuszu, konsekracji i nadania imienia kościołowi parafialnemu. W tym dniu będziemy też obchodzić 31. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Tarnowa i beatyfikacji Karoliny. Starajmy się uczestniczyć w uroczystych obchodach tej ważnej dla nas uroczystości, która rozpocznie się o godz. 12.00, pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego – Andrzeja Jeża. Na pozostałych Mszach św. Słowo Boże będą głosili Ojcowie Misjonarze.

• W ostatnich dwóch dniach Misji, tj. w piątek i sobotę będą zbierane ofiary na potrzeby Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów.

• Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00. Tylko dziś procesja po Mszy św. o godz. 12.00. Zakończenie Oktawy we czwartek. W tym dni będzie błogosławieństwo dzieci.

• W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

• Pamiętajmy, że miesiąc czerwiec poświęcony jest Bożemu Sercu. Zachęcamy do nabożeństw czerwcowych.

• W przyszłą niedzielę – 10 czerwca jest zmieniony rozkład Mszy św. Przed południem Msze św. co 2 godziny: 6.00; 8.00; 10.00 i 12.00.

• W ostatnim tygodniu ofiary na wyposażenie kościoła złożyło 31 rodzin, w tym 5 rodzin większą ofiarę. Wszystkim składamy serdeczne - Bóg zapłać!

• Prasa katolicka jest u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Szczególnie polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

• Rusza cykl spotkań prezydenta Romana Ciepieli z mieszkańcami tarnowskich osiedli. Spotkania będą poświęcone tematyce inwestycyjnej i działaniach na rzecz edukacji, kultury i polityki społecznej. Spotkanie na Os. Zielonym odbędzie się 4 czerwca o godz. 17.00 w budynku Szkoły nr 9, natomiast spotkanie na Os. Westerplatte - 7 czerwca, o godz. 17.00 w siedzibie Siemachy.

• Główna próba całej asysty liturgicznej w piątek o godz. 21.00 – po Apelu.

• W tym tygodniu w sali na plebanii odbędą się egzaminy przed Bierzmowaniem. We wtorek o godz. 15.30 – kl. VII B, godz. 16.20 – kl. VII D, godz. 17.10 – kl. VII A. W piątek o godz. 15.30 – kl. VII C, godz. 16.20 – kl. VII E. Prosimy, aby każdemu kandydatowi towarzyszył przynajmniej jeden z rodziców.