Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2

Przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Oddajemy hołd, cześć i uwielbienie Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie, którego weźmiemy ze sobą na ulice naszych osiedli. Po uroczystej Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Porządek procesji jest następujący: krzyż, asysta, ministranci, lektorzy, dzieci w strojach komunijnych, dzieci z kwiatkami i dzwoneczkami, baldachim z Najświętszym Sakramentem, chór i wszyscy wierni. Apelujemy i prosimy o nastrój pełen powagi, refleksji i modlitwy. Byłoby bardzo niedobrze gdyby ktoś procesję Bożego Ciała wykorzystał jako okazję do pogadania. Jaka jest nasza wiara taki będzie udział w jedynej w roku procesji Bożego Ciała. Przypominamy, że bezpośrednio po skończonej procesji będzie odprawiona Msza św. dla tych, którzy przyszli tylko na procesję i nie mogli uczestniczyć w innym czasie.

  • Przez cały okres Oktawy Bożego Ciała Msza św. wieczorna o godz. 18.00, po niej procesja wokół kościoła. W czasie procesji będzie śpiewana litania do NajświętszegoSerca Jezusa. Zakończenie procesji i błogosławieństwo przy ołtarzu polowym. Tylko w niedzielę najbliższą – 3 czerwca procesja będzie po Mszy św. o godz. 12.00. Bardzo prosimy aby jak najliczniej uczestniczyć w tych pięknych nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała. Szczególnie apelujemy do dzieci i rodziców. Za tydzień – 7 czerwca uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała i obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.

  • W sobotę rozpoczynamy Misje Święte, które przygotują nas do uroczystości srebrnego jubileuszu parafii, konsekracji kościoła i nadania mu imienia. Jeszcze raz prosimy i apelujemy o liczny udział w Misjach Świętych i centralnej uroczystości konsekracyjnej – 10 czerwca o godz. 12.00. Misje będą trwały 8 dni, od 2 do 9 czerwca (od soboty do soboty). W głównym przedsionku kościoła można dziś jeszcze odebrać program Misji Świętych i centralnej uroczystości konsekracyjnej. W programie tym znajduje się modlitwa za Misje. Odmawiajmy ją w ciągu najbliższych dni.

  • W głównym przedsionku kościoła jest najnowszy numer czasopisma „Niedziela” Można go zabrać ze sobą.

  • Msze św. w intencji mieszkańców naszej parafii i w intencji wiernych naszego kościoła, będą odprawione w czasie Misji św. Wspomniane Msze są związane z Uroczystością Bożego Ciała. Tak jest każdego roku. Kapłani modlą się za swoich wiernych, którym służą.

  • Jutro rozpoczynamy czerwiec i przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Będziemy się modlić za najmłodszych w Dniu Dziecka. Msza dla dzieci o godz. 16.30. Do chorych pójdziemy o zwykłej porze.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale