Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2

Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Chcemy uczcić wszystkie Trzy Osoby Boskie: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.

  • W czwartek 31 maja obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Procesja będzie przed południem w związku z tym nastąpi zmiana porządku nabożeństw. Nie będzie Mszy o godz. 10.30. Natomiast o godz. 9:00 Uroczysta Msza Św. po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Przypominamy, że w tym roku procesja pójdzie do mieszkańców osiedla Westerplatte. Pierwszy ołtarz będzie zbudowany przy bl. nr 15. Drugi przy bloku nr 7. Trzeci ołtarz będzie zbudowany na trawniku obok bloku nr 3. Czwarty przy kościele. Tu błogosławieństwo i zakończenie precesji. Po procesji około godz. 12:00 będzie jeszcze odprawiona Msza Św. dla tych, którzy przyszli tylko na procesję. Apelujemy o liczny udział w procesji, tym bardziej, że jest organizowana w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o nastrój pełen powagi, refleksji i modlitwy. Dzieci klas trzecich i czwartych niech przyjdą w strojach komunijnych. Małe dziewczynki będę sypać kwiatki, chłopcy dzwonić dzwonkami. Mamy nadzieję, że na trasie procesji nie będzie zaparkowanych samochodów, a mieszkania zostaną przystrojone. Niech zadbają o to mieszkańcy osiedla. W tym roku mieszkańcy wspominanych ulic są odpowiedzialni za zbudowanie i wystój trzech ołtarzy. Za pierwszy ołtarzy- mieszkańcy bloku bl. nr 15, 17 i 22  przy ul. Westerplatte. Za ołtarz II – mieszkańcy bl. nr 5, 7 i 13 przy ul. Westerplatte. Za ołtarz III – mieszkańcy bl. 1, 3 przy ul. Westerplatte oraz mieszkańcy bloków przy ul. Gen. T. Bora Komorowskiego. Za ołtarz czwarty przy kościele – Rada Parafialna i wszystkie Grupy Duszpasterskie działające w parafii. Spotkania organizacyjne na miejscu budowy ołtarzy odbędą sięw poniedziałek 28 maja o godz.19.30. Będą obecni księża. 

  • Przez cała Oktawę Bożego Ciała uroczysta Msza święta o godz. 18, a po niej nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła. W czasie procesji będzie śpiewana litania do NSPJ. Bardzo prosimy o liczny udział również w nabożeństwach Oktawy. Dzieci niech też przychodzą w strojach komunijnych. 

  • W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła obchodźmy wspomnienie: we wtorek Św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek Św. Justyna męczennika W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I Piątek od godz. 16:00. Msza św. dla dzieci o godz.16.30. Zaś o godz. 20:00 Msza Św. dla młodzieży. A po niej rozpoczęcie adoracji i czuwanie prowadzone przez Apostolstwo trzeźwości.

  • W tym miesiącu przypada 40. rocznica święceń kapłańskich naszego księdza proboszcza, prałata Stanisława. Wyrażamy więc głęboką wdzięczność za to, że jest z nami, że prowadzi nas ku Bogu i tak pięknie pokazuje, iż tylko Jezus jest prawdziwą drogą, prawdą i życiem. Dziękujemy za Jego oddaną posługę na chwałę Bogu i na pożytek ludziom. Jednocześnie pragniemy zapewnić o naszej pamięci w modlitwie oraz wdzięczności za wsparcie duchowe, którego doświadczamy. Życzymy na kolejne lata służby kapłańskiej wielu łask Bożych, opieki Najświętszej Maryi Panny, ludzkiej dobroci, zdrowia, uśmiechu na każdy dzień oraz wytrwałości w pokonywaniu trudów życia i zrealizowania zamierzonych planów w wykańczaniu naszego Kościoła. Niech nasi świeci patronowie Św. Jan Paweł II i bł. Karoliny wpraszają łaski u Boga.

  • Są jeszcze do odbioru programy Misji Świętych, które rozpoczną się 2 czerwca. Rodziny spoza parafii mogą go odebrać w kościele. Jeszcze raz apelujemy i prosimy o poważne potraktowanie Misji parafialnych.

  • W ostatnim tygodniu roczną ofiarę budowlaną złożyło 15 rodzin w tym jedna większą ofiarę. Wszystkim dziękujemy i polecamy wstawiennictwu naszych świętych patronów.

  • Zbiórka lektorów w środę o godz. 19:00.

  • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W niej dużo ciekawych artykułów, a także informacji z życia naszej diecezji.


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale