Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Od czasu Zmartwychwstania Chrystusa upłynęło 50 dni. Jest to tak zwana Uroczystość Pięćdziesiątnicy. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane tak, jak w święta pracujące tj. o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 16.00; 18.00; 20.00.

 • Przypominamy, że jutro tj. w poniedziałek 21 maja o godz. 20.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich kierowców i właścicieli pojazdów. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się poświęcenie samochodów na placu przed plebanią. Przejazd od parkingu północnego do parkingu południowego. Dla tych, którzy nie mogą po południu poświęcenie odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00 rano. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie parkingów. Parkingi kościelne to nasza wspólna sprawa. Prosimy więc o ofiarność na ten cel.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 • Uroczystość Bożego Ciała przeżywać będziemy 31 maja. Przypominamy, że w tym roku procesja pójdzie do mieszkańców osiedla Westerplatte. Pierwszy ołtarz będzie zbudowany by bl. nr 15. Drugi przy bloku nr 7. Trzeci ołtarz będzie zbudowany na trawniku obok bloku nr 3. Czwarty przy kościele. Spotkania robocze na miejscach budowy ołtarzy odbędą się w przyszły poniedziałek - 28 maja, o godz. 19.30. Będą też obecni księża.  Za ołtarz I są odpowiedzialni mieszkańcy bl. nr 15; 17 i 22  przy ul. Westerplatte. Za ołtarz II – mieszkańcy bl. nr 5; 7 i 13 przy ul. Westerplatte. Za ołtarz III – mieszkańcy bl. 1, 3 przy ul. Westerplatte oraz mieszkańcy bloków przy ul. Gen. T. Bora Komorowskiego. Za ołtarz czwarty – Rada Parafialna i wszystkie Grupy Duszpasterskie działające w parafii. Mieszkańców Osiedla Westerplatte i ul. Gen. T.  Bora-Komorowskiego prosimy o pełną mobilizację w budowie i wystroju ołtarzy i o przystrojenie mieszkań. O to samo prosimy mieszkańców bloków przy ul. Abpa J. Ablewicza. Stwórzmy komitet, który będzie współpracował z księdzem. Postarajmy się o wolną drogę dla kilku tysięcy ludzi idących w procesji. Samochody prosimy zaparkować w tym dniu na innych ulicach i parkingach. Wystrój i porządek na trasie świadczy o mieszkańcach osiedla. Dziś są zbierane ofiary do puszek na wystrój ołtarzy Bożego Ciała.

 • We wtorek 22 maja ważne spotkanie Rady Parafialnej i zarządu wszystkich Grup Duszpasterskich działających w parafii. Rozpoczęcie o godz. 19.30 w sali na plebanii.

 • Już za dwa tygodnie rozpoczynamy Misje Święte. Do każdej rodziny jest roznoszony program Misji. Otrzymały już rodziny bloków przy ul. Ablewicza, Marii Dąbrowskiej, Do Prochowni, Odległej i całe Osiedle  Zielone. Otrzymali też mieszkańcy domów jednorodzinnych. W najbliższych dniach otrzymają rodziny bloków przy ul Bora Komorowskiego oraz mieszkańcy Os. Westerplatte. Wszyscy z poza parafii mogą dziś odebrać program w zakrystii u Pana kościelnego lub w przyszłą niedzielę w przedsionku kościoła. Program Misji Świętych jest bardzo bogaty. Mogą z niego skorzystać wszyscy. Zadbajmy o swoje życie duchowe. Nie było w tym roku rekolekcji, dlatego tym bardziej jesteśmy zobowiązani do udziału w Misjach, które przygotują nas do Jubileusz Parafii i Konsekracji kościoła. Już dziś informujemy, że 10 czerwca – przed południem porządek Mszy św. będzie nieco inny. Proszę na to zwrócić uwagę. Natomiast od dziś odmawiamy modlitwy, prosząc o dobre owoce Misji i wszystkich czekających nas uroczystości.

 • W ostatnim tygodniu ofiary na wystrój kościoła złożyło 11 rodzin. w tym jedna rodzina ufundowała ławkę do kościoła. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

 • Prasa katolicka jest u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego. Są też czasopisma dla dzieci.

 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Codziennie o 17.30.

 • We wtorek w kościele NSPJ na Grabówce będzie mało miejsce błogosławieństwo nowych lektorów dekanatu, w tym również lektorów z naszej parafii. Módlmy się za nich, aby umiłowali Słowo Boże, które będą czytali w czasie liturgii.

 • Zbiórka dla wszystkich lektorów w środę o godz. 19.00. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Zbiórki obowiązkowe.

 • Majowe spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w piątek – 25 maja o godz. 19.30 w sali na plebanii. Bardzo prosimy o przybycie wszystkich członków zespołu.

 • W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności Dariusz Iwaniec (lat 41) z ul. Do Prochowni. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale