Jeszcze raz przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele rozpoczynają się codziennie o godz. 17.30. Każdy udział w takim nabożeństwie, to kolejny dowód czci dla Matki Bożej – Królowej Polski.

• W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św. i zakończenie okresu Wielkanocnego. Przypominamy, że dobiega końca czas spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej. Do skorzystania z tych Sakramentów jesteśmy w tym czasie zobowiązani pod grzechem.

• W następny poniedziałek – 21 maja, czyli w drugi dzień Zielonych Świąt Msza św. o godz. 20.00 będzie odprawiana w intencji wszystkich kierowców i właścicieli pojazdów. Natomiast poświęcenie pojazdów na placu będzie dwa razy: bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00 rano i 20.00 wieczór. Przypominamy, że takie poświęcenie odbywa się raz w roku i to w święto Najświetszej Maryi Panny Matki Kościoła.

• W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na wystrój ołtarzy Bożego Ciała. Prosimy o ofiarność na ten cel. Procesja Bożego Ciała będzie w tym roku obejmować Os. Westerplatte. Ołtarze przy blokach nr 15, 7 i 3. Czwarty ołtarz przy kościele.

• W ubiegłym tygodniu w wykańczaniu naszej świątyni pomogło 14 rodzin. Wszystkim serdecznie dziękujemy !

• Zbliżają się ważne wydarzenia religijne dla naszej wspólnoty parafialnej. Będą nimi: Misje Święte, Srebrny Jubileusz parafii, Konsekracja Kościoła i nadanie mu imienia Św. Jana Pawła II. Wszystko to odbędzie się w 31 rocznicę pielgrzymki papieża do Tarnowa i beatyfikacji Patronki parafii – bł. Karoliny. Postarajmy się tak ułożyć plan zajęć na czas od 2 do 10 czerwca, aby uczestniczyć w tygodniowych Misjach Świętych i w centralnej Uroczystości Konsekracyjnej - 10 czerwca o godz. 12.00. Misje odbywają się średnio co 10 lat. Natomiast Konsekracja i nadanie Imienia jeden raz w historii danego kościoła. To będzie dla nas jedyne i historyczne wydarzenie. Uroczystościom przewodniczył będzie biskup diecezjalny - Andrzej Jeż. Jest już roznoszony program Misji Świętych. Trafi do każdej rodziny w parafii. Rodziny z poza parafii odbiorą program w przyszłą niedzielę w przedsionku kościoła. W gablotach też pojawią się  plakaty z programem. Prosimy się z nim zapoznać. Program jest tak ułożony, aby każdy mógł z niego skorzystać: dzieci, młodzież i dorośli, a zwłaszcza całe rodziny.

• Spotkania dla przygotowujących się do Bierzmowania będą: w poniedziałek dla klas VI szkoły podstawowej, we wtorek dla klas II gimnazjum, we czwartek dla klas VII szkoły podstawowej. Spotkania rozpoczynają się nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Obecność obowiązkowa.

• Spotkanie Rady Parafialnej i zarządu wszystkich Grup Duszpasterskich odbędzie się w przyszły wtorek – 22 maja o godz. 19.30 w sali na plebanii.

• W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła, w środę św. Zofii – męczennicy, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli - kapłana i męczennika, patrona Polski i naszego biskupa Andrzeja. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom, a wśród nich Biskupowi tarnowskiemu życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia, wdzięczności i życzliwości ludzi oraz opieki i wstawiennictwa swoich Patronów.

• Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Zbiórka lektorów w środę o godz. 19.00.

• Grupa Odnowy w Duchu Świętym organizuje wyjazd do Częstochowy na XXIII Ogólnopolskie Czuwanie w dniu 19 maja, czyli w najbliższą sobotę. Wyjazd o godz. 4.30 z parkingu przy naszym kościele. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

• W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Zbigniew Mucha (lat 68) z Os. Westerplatte. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie Daj mu wieczne spoczywanie.