Po Mszy Świętej o 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast i mężczyzn.

• Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele rozpoczynają się codziennie o 17. 30. Tak samo w niedziele i święta. Zachęcamy do licznego udziału. Każde takie nabożeństwo to kolejna okazja do otrzymania potrzebnych łask dla siebie i innych, a przecież mamy tyle potrzeb i próśb, tyle podziękowań. Zapraszamy serdecznie wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież.

• Trwa czas „Białego Tygodnia” dla dzieci komunijnych. Zakończenie w środę. Dziękujemy Bogu za przeżywane dni, które są darem eucharystycznym dla dzieci i ich rodziców. Kolejny „Biały Tydzień” z udziałem dzieci komunijnych będzie w Oktawie Bożego Ciała.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek liturgiczna uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Wśród Solenizantów swoje święto przeżywać będzie nasz proboszcz ks. Prałat Stanisław, któremu życzymy, aby dobry Bóg obdarzał go obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, Pan daje Ci moc przemiany ludzkich serc. Życzymy wszelkiej pomyślności w realizacji planów i zamierzeń, oraz tego, by Twoje szlachetne powołanie przynosiło Ci zadowolenie i satysfakcje na każdy dzień życia, a Święty Patron wypraszał potrzebne łaski do służby Bogu i ludziom. Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu w budowie i wykańczaniu kościoła pomogło 8 rodzin, w tym jedna z innej parafii. Wszystkim z serca dziękujemy, zwłaszcza tym, którzy wspomagają hojnie i tym, którzy nie czekają na specjalne zaproszenie, wywiązują się ze swoje obowiązku wobec budującej się świątyni. Niech św. Jan Paweł II i bł. Karolina wpraszają potrzebne łaski dla nich i ich rodzin.

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć przy wyjściu z kościoła lub zakrystii.

• Spotkanie Akcji Katolickiej w środę o godz. 18:00. Natomiast spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w piątek o godz. 18:00.

• W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Będziemy prosić o obfitość tegorocznych plonów.
  • W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Św. Natomiast w przyszła niedzielę 13 maja przypada Uroczystszość Wniebowstąpienia  Pańskiego.

• Również 13 maja odpust w parafii Matki Bożej Fatimskiej. Uroczysta suma o godz. 11:00.

• Grupa Odnowy w Duchu Św. przy naszej parafii organizuje wyjazd do Częstochowy na XXIII Ogólnopolskie Czuwanie w dniu 19 maja. Wyjazd o 4.30 z parkingu przy naszym kościele, a powrót w późnych godzinach wieczornych. Koszt. 50 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków grup parafialnych.

• W piątek na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które w tym roku wyjeżdżają na oazę parafialną do Białki Tatrzańskiej.