pieczec parafii2Informujemy, że I Komunia św. dla dzieci klas III będzie 3 maja na Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź dzieci komunijnych, ich rodziców i chrzestnych w środę 2 maja od godz. 9.00. Próby dla dzieci komunijnych będą w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 i w środę po spowiedzi.

• W Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.

• Spotkanie z Różami Różańcowymi i zmiana tajemnic w niedzielę 6 maja, po Mszy św. o godz. 9.00.

• Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci klas IV przeżywają swoją I rocznicę Komunii Św. Polecamy modlitwie małych Jubilatów i ich rodziny.

• W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: we wtorek św. Józefa -rzemieślnika, w środę św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła, w piątek św. Floriana - męczennika. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich Św. Patronów i wszelkiej ludzkiej dobroci i życzliwości.

• W poniedziałek 30 kwietnia rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele nabożeństwa majowe będą codziennie o godz. 17.30. Tak będzie  w niedziele i w dni powszednie. Bardzo zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach poświęconych Matce Bożej.

• W ostatnim tygodniu w budowie i wykańczaniu kościoła pomogło 6 rodzin, w tym 2 rodziny złożyły większe ofiary. Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać! Już od połowy maja będzie roznoszony do każdej rodziny program Misji Świętych, które rozpoczną się 2 czerwca bieżącego roku. Rodziny z poza parafii będą mogły taki program odebrać w kościele.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Miłujcie się i czasopisma dla dzieci.

• Tarnowska Szkoła Wyższa prowadzi nabór na studia magisterskie i licencjackie na rok akademicki 2018/2019 na następujące kierunki: psychologia, kosmetologia, pedagogika specjalna, pedagogika ogólna. Rekrutacja trwa do końca września 2018 r. Zapisu na studia należy dokonać w siedzibie Uczelni przy ul. Mickiewicza 27.

• Zbiórka  lektorów w środę po Mszy św. wieczornej. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.

• W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności Zbigniew Bobrowski  (lat 63) z Os. Zielonego. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.