Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby kapłańskiej i zakonnej w Kościele. Mamy w naszej parafii 6 kapłanów rodaków i 2 siostry zakonne. Prośmy o dalsze powołania do służby Bożej.

• W poniedziałek 23 kwietnia w liturgii Kościoła przypada Uroczystość Św. Wojciecha bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. Natomiast w środę święto św. Marka Ewangelisty. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich ks. Bartoszowi – naszemu wikariuszowi, życzymy błogosławieństwa Bożego i wielu łask  potrzebnych w pracy kapłańskiej oraz opieki Św. Patronów w codziennym życiu.

• W ostatnim tygodniu w budowie i wykańczaniu kościoła pomogło 7 rodzin.  Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać! Informujemy, że zwyczajem lat ubiegłych, w maju będą roznoszone specjalne zaproszenia dla rodzin, związane z potrzebami i kosztami prac wykańczania naszej świątyni, zaplanowane na rok 2018.  Rodziny z poza parafii będą mogły takie zaproszenia odebrać w kościele.

• Zbiórka lektorów w środę po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego jest dołączona Adhortacja apostolska Ojca Świętego Franciszka „GAUDETE ET EXULTATE”.

• Bierzmowanie w naszej parafii odbyło się 6 kwietnia. Zostało upamiętnione na zdjęciach indywidualnych i zbiorowych. Zdjęcia można zobaczyć w zakrystii i jeśli ktoś chce je mieć można zamówić, wpisując się na listę u Pana kościelnego.

• W najbliższą sobotę – 28 kwietnia zapraszamy na Drogę światła VIA LUCIS. Nabożeństwo to opiera się na 14 spotkaniach świadków ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Rozpocznie się o godz. 21.00. Zabierzmy ze sobą świece, które zapalimy w czasie nabożeństwa. Serdecznie zapraszamy.

• Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.