Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która kieruje nasze myśli i nasz wzrok na karty Pisma Świętego, gdzie jest zapisane Słowo Boże skierowane do człowieka. Postarajmy się, zwłaszcza w tym tygodniu, korzystać z tej pierwszej i najważniejszej Księgi, jaką otrzymaliśmy od Boga. Czytanie Pisma Św. to równocześnie nasza rozmowa z Bogiem, a więc nasza modlitwa.

• Przyszła niedziela jest „Niedzielą Dobrego Pasterza”, a zarazem Światowym Dniem Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

• W ostatnim czasie w budowie i wykańczaniu kościoła pomogło nam 7 rodzin, w tym na figurę – 2 rodziny. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapewniamy modlitwę.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

• 19 kwietnia przypada 13 rocznica wyboru papieża Benedykta XVI. Osobę papieża emeryta polecać będziemy na środowej Nowennie.

• We wtorek – 17 kwietnia odbędzie się spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00. Obecność dzieci i ich rodziców obowiązkowa na całości nabożeństwa, a nie tylko na części informacyjnej.

• W sobotę – 21 kwietnia nastąpi uroczyste rozpoczęcie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Serdecznie zapraszamy na godz. 10.00 do kościoła Matki Bożej Fatimskiej, skąd wyruszymy w procesji do Bazyliki Katedralnej.

• XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich odbędzie się 2 czerwca. Z tej racji organizatorzy wyjazdu organizują naukę tańców lednickich. Próby tańca odbywają się raz w tygodniu. Dokładniejsze informacje są umieszczone na afiszu w gablocie.

• Zbiórka lektorów w środę po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.

• Na 3. tydzień Wielkanocy przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.