W niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzimy w całym kościele święto Caritas, które przypomina o potrzebie nieustannej modlitwy i uczynkach miłosierdzia względem chorych, cierpiących, kalekich i biednych. Każdego z nas może spotkać to samo. Dziś we wszystkich kościołach zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Caritas, która pomaga potrzebującym. Prosimy o ofiarność na ten cel.W naszym kościele mamy kaplicę Miłosierdzia, gdzie prawie w każdy piątek po Mszy wieczornej odprawiana jest Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Korzystajmy również i z tego daru Bożej łaski.

• Dziś zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Rozpocznie się o 15.00 - Koronką do Miłosierdzia Bożego. Informujemy, że uczestnicząc w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

• Z racji Wielkiego Tygodnia, który przeżywaliśmy od 25 – 31 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona z 25 marca na poniedziałek – 9 kwietnia. Msze św. jutro będą o godz. 6.30; 7.30 i 18.00. Jest to też Dzień Świętości Życia. Ogólnodiecezjalne obchody odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. O godz. 18.30 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. W naszym kościele jutro na Mszy wieczornej o 18.00 będziemy uczestniczyć w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy jutro na wieczorną Mszę św. Będą składane deklaracje, które dziś możemy odebrać przy wyjściu z kościoła. Po wypełnieniu złożymy je jutro w kościele. Pomóżmy każdemu poczętemu życiu. Może to dziecko pomoże w przyszłości nam, kiedy znajdziemy się w potrzebie. Akcją pomocy zajmuje się szczególnie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

• Kwietniowe spotkanie dla młodzieży klas II gimnazjum będzie we wtorek, o godz. 18.00. Natomiast miesięczne spotkanie dla klas VI będzie - we czwartek o godz. 18.00, dla klas VII - w piątek o godz. 18.00. Spotkania te są w ramach przygotowania do Bierzmowania i są obowiązkowe.

• W środę - miesięczne spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek – miesięczne spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i oddziału parafialnego Caritas. Spotkania rozpoczną się Mszą Św. w kościele o godz. 18.00. Druga część spotkania w sali na plebanii. Prosimy na spotkania również te osoby, które wyrażały wolę włączenia się do Akcji Katolickiej, do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Caritas. Działalność ta jest piękną służbą drugiemu człowiekowi.

• W świątecznym tygodniu w wykańczaniu naszego kościoła pomogło nam 5 rodzin. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

• Informujemy, że rocznica I Komunii Św. dla dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku będzie - 29 kwietnia, o godz. 12.00. Natomiast Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III będzie tradycyjnie – 3 maja, też o godz. 12.00. Dzieci komunijne polecamy modlitwie całej parafii.

• Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Szczególnie polecamy tygodnik „Gość Niedzielny”. Mamy w nim bardzo dużo ciekawych tematów i aktualnych informacji.

• Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich w Tarnowie zaprasza na uroczystości uczczenia pamięci zamordowanych przez NKWD w Katyniu w 1940 roku. Uroczystość ta odbędzie się w najbliższą niedzielę, o godz. 12.00 w kościele XX Filipinów. Po Mszy św. dalsza część programu przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

• Bazylika Katedralna w Tarnowie zaprasza na Całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się 21 kwietnia i będzie trwała do końca prac V Synodu Diecezji Tarnowskiej. W przedsionku kościoła są położone deklaracje, można pobrać i wypełnić, dostosowując do swoich możliwości.

• Zbiórka lektorów w środę po Mszy wieczornej. Zbiórka ministrantów i DSM w sobotę rano.