Zakończyliśmy czas Wielkiego Postu. Uwieńczyło go Triduum Sacrum. W głębokiej wierze i pobożności przeżyliśmy Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Chcemy dziś w to największe Święto roku wyrazić wdzięczność Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za hojność łask, jakich udzielał nam, uczestniczącym w poszczególnych nabożeństwach Wielkiego Postu. Były to: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Rekolekcje dla dzieci, Spowiedź, całe Triduum Sacrum. Teraz postarajmy się zachować to, co uzyskaliśmy w tych zbawczych wydarzeniach.

• Dziękujemy również ludziom, którzy pomogli nam w tych nabożeństwach uczestniczyć i w ich świetle odnajdywać siebie, swoją osobowość i duchowość. Najpierw serdeczne podziękowania kieruje do Ks. Abpa Henryka Nowackiego, który dziś w Poranek Wielkanocny przewodniczył w Procesji Rezurekcyjnej, a podczas Uroczystej Mszy św. poświęcił figury świadków Zmartwychwstania Chrystusa, o których mówią Ewangelie. Nie było lepszej i bardziej trafnej okoliczności do poświęcenia, jak ta dzisiejsza. Poświęcamy figury świadków Zmartwychwstania w tym czasie, kiedy dokonuje się cud Zmartwychwstania, o czym świadczą 3 niewiasty idące do grobu oraz Apostołowie: Piotr i Jan.

• Dziękuję ks. Lesławowi Wąchale za rekolekcje dla dzieci. Jesteśmy przekonani, że pozostaną na długo w ich pamięci, a może wycisną jakieś piętno na życie. Dziękuję ks. Krzysztofowi Woźniakowi za pobudzające do refleksji i treściwe kazania pasyjne. Wszystkim naszym księżom dziękuję za dziesiątki godzin w konfesjonale, za kazania wielkopostne i wielkotygodniowe. Dziękuję całej Służbie Liturgicznej – ministrantom, DSM, lektorom, kantorom i ceremoniarzom. Dziękuję wszystkim pracownikom kościelnym, za każdą pracę wykonaną w kościele i w budynku plebani. Bardzo dziękuję tym osobom, które przygotowały i wystroiły, Ciemnicę i Grób Pański, szczególnie ks. Krzysztofowi, grupie młodzieży i pracownikom. Dziękuję panu organiście oraz księdzu Bartoszowi za przygotowaną i zaśpiewaną pasję w Wielki Piątek. Tu chcę podziękować chórowi „Magnificat” za duży wkład w piękno liturgii Triduum Sacrum. Dziękuję wszystkim Grupom Duszpasterskim za organizowanie nabożeństw i prowadzenie adoracji przy Ciemnicy i Grobie Chrystusa. Na koniec dziękuję wam – drodzy bracia i siostry za duże zaangażowanie religijne i prawdziwie chrześcijańską postawę podczas całego Wielkiego Postu. Dziękuję za liczny udział w poszczególnych nabożeństwach i w dzisiejszej procesji rezurekcyjnej. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim błogosławi.

• Jutro drugi Dzień Świat Wielkanocnych. Porządek Mszy św. - niedzielny. Będzie jeszcze Msza św. o godz. 13.00, na której najmłodsi parafianie przyjmą Sakrament Chrztu. Składka jutrzejsza jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

• Jutro – 2 kwietnia przypada 13 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Uroczysty Apel poświęcony naszemu wielkiemu Rodakowi – św. Janowi Pawłowi II będzie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 20.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za papieża Rodaka.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota kwietnia.

• Spowiadać będziemy na każdej Mszy św. Do chorych pójdziemy w I piątek o zwykłej porze.

• W piątek o godz. 18.00 młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. bpa Leszka Leszkiewicza. Przygotowywała się do tego Sakramentu przez 3 lata. W środę i we czwartek o godz. 18.00 jeszcze dodatkowe spotkania liturgiczne w kościele. Polecajmy w naszych modlitwach kandydatów, ich rodziców i świadków.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego. Jest też „Totus Tuus”, a w nim dokładny program Misji Św. przygotowujących nas do obchodów srebrnego Jubileuszu naszej parafii i Konsekracji kościoła. Są też inne czasopisma religijne, jak Mały Gość dla dzieci.