Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2

Zakończyliśmy czas Wielkiego Postu. Uwieńczyło go Triduum Sacrum. W głębokiej wierze i pobożności przeżyliśmy Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Chcemy dziś w to największe Święto roku wyrazić wdzięczność Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za hojność łask, jakich udzielał nam, uczestniczącym w poszczególnych nabożeństwach Wielkiego Postu. Były to: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Rekolekcje dla dzieci, Spowiedź, całe Triduum Sacrum. Teraz postarajmy się zachować to, co uzyskaliśmy w tych zbawczych wydarzeniach.

  • Dziękujemy również ludziom, którzy pomogli nam w tych nabożeństwach uczestniczyć i w ich świetle odnajdywać siebie, swoją osobowość i duchowość. Najpierw serdeczne podziękowania kieruje do Ks. Abpa Henryka Nowackiego, który dziś w Poranek Wielkanocny przewodniczył w Procesji Rezurekcyjnej, a podczas Uroczystej Mszy św. poświęcił figury świadków Zmartwychwstania Chrystusa, o których mówią Ewangelie. Nie było lepszej i bardziej trafnej okoliczności do poświęcenia, jak ta dzisiejsza. Poświęcamy figury świadków Zmartwychwstania w tym czasie, kiedy dokonuje się cud Zmartwychwstania, o czym świadczą 3 niewiasty idące do grobu oraz Apostołowie: Piotr i Jan.

  • Dziękuję ks. Lesławowi Wąchale za rekolekcje dla dzieci. Jesteśmy przekonani, że pozostaną na długo w ich pamięci, a może wycisną jakieś piętno na życie. Dziękuję ks. Krzysztofowi Woźniakowi za pobudzające do refleksji i treściwe kazania pasyjne. Wszystkim naszym księżom dziękuję za dziesiątki godzin w konfesjonale, za kazania wielkopostne i wielkotygodniowe. Dziękuję całej Służbie Liturgicznej – ministrantom, DSM, lektorom, kantorom i ceremoniarzom. Dziękuję wszystkim pracownikom kościelnym, za każdą pracę wykonaną w kościele i w budynku plebani. Bardzo dziękuję tym osobom, które przygotowały i wystroiły, Ciemnicę i Grób Pański, szczególnie ks. Krzysztofowi, grupie młodzieży i pracownikom. Dziękuję panu organiście oraz księdzu Bartoszowi za przygotowaną i zaśpiewaną pasję w Wielki Piątek. Tu chcę podziękować chórowi „Magnificat” za duży wkład w piękno liturgii Triduum Sacrum. Dziękuję wszystkim Grupom Duszpasterskim za organizowanie nabożeństw i prowadzenie adoracji przy Ciemnicy i Grobie Chrystusa. Na koniec dziękuję wam – drodzy bracia i siostry za duże zaangażowanie religijne i prawdziwie chrześcijańską postawę podczas całego Wielkiego Postu. Dziękuję za liczny udział w poszczególnych nabożeństwach i w dzisiejszej procesji rezurekcyjnej. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim błogosławi.

  • Jutro drugi Dzień Świat Wielkanocnych. Porządek Mszy św. - niedzielny. Będzie jeszcze Msza św. o godz. 13.00, na której najmłodsi parafianie przyjmą Sakrament Chrztu. Składka jutrzejsza jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

  • Jutro – 2 kwietnia przypada 13 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Uroczysty Apel poświęcony naszemu wielkiemu Rodakowi – św. Janowi Pawłowi II będzie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 20.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za papieża Rodaka.

  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota kwietnia.

  • Spowiadać będziemy na każdej Mszy św. Do chorych pójdziemy w I piątek o zwykłej porze.

  • W piątek o godz. 18.00 młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. bpa Leszka Leszkiewicza. Przygotowywała się do tego Sakramentu przez 3 lata. W środę i we czwartek o godz. 18.00 jeszcze dodatkowe spotkania liturgiczne w kościele. Polecajmy w naszych modlitwach kandydatów, ich rodziców i świadków.

  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego. Jest też „Totus Tuus”, a w nim dokładny program Misji Św. przygotowujących nas do obchodów srebrnego Jubileuszu naszej parafii i Konsekracji kościoła. Są też inne czasopisma religijne, jak Mały Gość dla dzieci.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale