Niedziela Palmowa rozpoczyna ostatni tydzień Wielkiego Postu tzw. Wielki Tydzień i wprowadza nas w czas męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Poświęcenie palm na Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00.

• Przypominamy, że spowiedź wielkopostna będzie we wtorek od godz. 8.30 – 18.30 z trzema przerwami: 10.00 – 10.30; 12.00 – 14.00; 16.00 – 16.30.

• Od Wielkiego Czwartku Msze św. i wszystkie nabożeństwa przewidziane na każdy dzień będą tylko wieczorem. Godziny rozpoczęcia nabożeństw: Wielki Czwartek o godz. 18.00; Wielki Piątek o godz. 17.00. Wielka Sobota o godz. 19.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w Wielki Czwartek oraz adoracja w grobie w Wielki Piątek będzie aż do godz. 24.00 w nocy. W Wielką Sobotę do godz. 18.00. Prosimy zapoznać się z programem nabożeństw i godzinami adoracji na każdy dzień. Program jest na stronie internetowej parafii i wywieszony na tablicach ogłoszeń. Będzie podany też w czasopiśmie „Totus Tuus”. Na każdą godzinę adoracji proszona jest inna grupa parafian. Podobnie też adorację prowadzi inna grupa duszpasterska. Liczymy na dużą frekwencje ludzi i na dobre prowadzenie adoracji.

• Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła o godz. 6.00 rano. Po procesji uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Abpa Henryka Nowackiego, w czasie której będą poświęcone figury świadków Zmartwychwstania Chrystusa. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 z racji Uroczystej Rezurekcji wraz z procesją, która zakończy się około 7.30, a później czas na świąteczne śniadanie w gronie rodzinnym. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

• Święcenie pokarmów w sobotę od godz. 9.00 – 15.00 co pół godziny.

• W poniedziałek od godz. 8.00 – 9.30 Caritas będzie rozdawała potrzebującym to, co zdołała zgromadzić w ostatnim czasie, a raczej to, co złożyliśmy w ramach akcji pomocy przed Świętami. Prosimy jeszcze o nabywanie świec wielkanocnych i baranków. Dochód z nich również jest przeznaczony na potrzeby biednych. Są jeszcze ładne kartki świąteczne. W dniu spowiedzi sklepik będzie otwarty.

• Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Totus Tuus”, a w nim program Triduum Paschalnego i cały program Misji Świętych. Zadbajmy o czytelnictwo prasy religijnej.

• Dziś z racji ogólnodiecezjalnego spotkania młodzieży w naszym kościele pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali będzie pół godziny później - czyli o 16.30.

• W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w Święta Wielkanocne.

• Również w środę o godz. 20.00 rozpoczyna się Droga Krzyżowa ulicami Tarnowa.

• W Wielki Piątek obowiązuje nas podobnie jak w środę popielcową post ścisły. Prosimy o przystrojenie krzyży przydrożnych na dzień Wielkiego Piątku.

• W Wielką Sobotę na obchód Wigilii Paschalnej prosimy przynieść do kościoła świece. Przynieśmy również świece i lampiony na procesję rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania. Lampiony złożymy pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

• W ostatnim tygodniu w budowie i wykańczaniu kościoła pomogło nam 5 rodzin. Wszystkim dziękujemy. Niech św. Jan Paweł II i bł. Karolina wypraszają potrzebne łaski wszystkim ofiarodawcom.

• Zbiórka lektorów w środę po Mszy wieczornej. Zbiórka ministrantów we czwartek o godz. 10.00.

• Przypominamy, że do chorych z Komunią św. pójdziemy w Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, których nie odwiedzamy w I piątki miesiąca.