Do Świąt Wielkanocnych pozostały tylko dwa tygodnie. Postarajmy się dobrze je przeżyć. Pamiętajmy o nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

• W Niedzielę Palmową pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali będzie o pół godz. później, czyli o 16.30 z racji ogólno diecezjalnego spotkania młodzieży, które rozpocznie się w naszym kościele o godz. 14.30, a zakończy się ok. godz. 16.15. Spotkaniu będzie przewodniczył Bp Ordynariusz. Spodziewamy się ok. 4 tysiące młodzieży.

• Przypominamy, że całodniowa spowiedź wielkopostna będzie w Wielki Wtorek - 27 marca od godz. 8.30 – 18.30 z trzema przerwami. Mamy bardzo wygodny czas na spowiedź przed Świętami. Skorzystajmy z niego, aby móc godnie przeżywać Triduum Sacrum.

• Przyszła niedziela jest już Niedzielą Palmową. Uroczyste poświęcenie palm oraz procesja z palmami będzie o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Prosimy o przygotowanie wiązanek palmowych i przyniesienie ich do kościoła. Składka w Niedzielę Palmową zbierana jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę przechodzimy na czas letni.

• Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą i najwyższą palmę. Prośbę kierujemy do wszystkich rodzin. Oceniane będą palmy robione własnoręcznie. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową.

• Ponawiamy prośbę o pomoc świąteczną dla potrzebujących. Podzielmy się żywnością, odzieżą i tym, co możemy komuś podarować. Paczki z darami składamy pod figurą Św. Antoniego, w zakrystii, kancelarii lub w sali Caritasu. Zachęcamy też do nabywania świec wielkanocnych tzw. „paschalików” oraz baranków wielkanocnych. Każda zakupiona świeca czy baranek to również pomoc dla potrzebujących. Są też kartki świąteczne o dobre książki. To wszystko w sklepiku, natomiast młodzież rozprowadza też kartki świąteczne. Zachęcamy również do nabywania prasy katolickiej.

• W ostatnim tygodniu w budowie kościoła pomogło nam 7 rodzin. W tym 2 złożyły większe ofiary. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Do górnego kościoła przejdziemy w najbliższy piątek i pozostaniemy tam aż do późnej jesieni.

• Przypominamy, że uroczysta Procesja Rezurekcyjna odbędzie się w Poranek Wielkanocny o godz. 6.00. W czasie tej uroczystej Mszy będzie poświęcenie figur świadków Zmartwychwstania Chrystusa.

• Jutro obchodzimy uroczystość Świętego Józefa. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkich, którzy noszą imię tego wielkiego Patrona. Natomiast wszystkich Solenizantów, a wśród nich - ks. prof. Józefa Stalę i naszych Panów kościelnych: Józefa Cicha i Józefa Darewicza - otaczamy serdeczną modlitwą.

• We czwartek o godz. 18.00 ma swoje spotkanie młodzież klas III Gimnazjum. Na spotkanie zapraszamy też rodziców młodzieży. Będzie to kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania.

• Tarnowska KANA zaprasza dzieci i młodzież na „Wakacje z KANĄ 2018”. W ofercie między innymi wyjazd nad Morze i w Tatry. Szczegóły na plakacie.

• W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Krystyna Stefańska (lat 71) z Os. Westerplatte i Zenon Pawlik (lat 60) z Os. Zielonego. Polecamy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.