Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2

Do Wielkanocy pozostały 3 tygodnie. Niech ten czas przygotuje wszystkich do dobrego przeżycia największych Świąt w roku. Pamiętajmy o nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych. Na początku czerwca przeżywać będziemy tygodniowe Misje przygotowujące nas do srebrnego jubileuszu parafii i konsekracji kościoła. Program Misji będzie wysłany do każdej rodziny. Natomiast całodniowa spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek – 27 marca.

 • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą i najwyższą palmę. Prośbę kierujemy do wszystkich rodzin. Oceniane będą palmy robione własnoręcznie. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową.

 • Ponawiamy prośbę o pomoc świąteczną dla potrzebujących. Podzielmy się żywnością, odzieżą i tym, co możemy komuś podarować. Paczki z darami składamy pod figurą Św. Antoniego, w zakrystii, kancelarii lub w sali Caritasu. Zachęcamy też do nabywania baranków wielkanocnych i paschalików. Każda zakupiona świeca czy baranek to również pomoc dla potrzebujących. Są też ładne kartki świąteczne o treści wielkanocnej. 

 • Wszystko to możemy nabyć dziś i w ciągu tygodnia w sklepiku kościelnym. Z chwilą przejścia do kościoła górnego sklepik będzie zamknięty.

 • Kartki świąteczne rozprowadza też po każdej Mszy św. młodzież z KSM-u. Zachęcamy również do nabywania prasy katolickiej.

 • W ostatnim tygodniu w budowie i wykańczaniu kościoła pomogło 12 rodzin. W tym 3 złożyły większe ofiary. Wszystkim serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

 • Informujemy, że uroczysta Procesja Rezurekcyjna odbędzie się w Poranek Wielkanocny o godz. 6.00 rano pod przewodnictwem ks. Abpa Henryka Nowackiego.

 • Natomiast w Niedzielę Palmową o godz. 14.00 – jak co roku - spotyka się w naszym kościele, pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża, młodzież z całej Diecezji. Z tej racji pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali rozpocznie się pół godziny później – 16.30.

 • Jeśli utrzyma się ciepła pogoda, to do górnego kościoła przejdziemy w najbliższy piątek.

 • Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się jutro - w poniedziałek 12 marca - o godz. 19.30. Prosimy o obecność wszystkich członków Rady.

 • Miesięczne spotkanie Akcji Katolickiej będzie we środę o godz. 18.00. Druga część w sali na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy w czasie kolędy wyrazili wolę włączenia się do Akcji. Jest tu miejsce dla wielu osób.

 • Miesięczne spotkania przygotowujące do Bierzmowania dla klas VI jutro o godz. 18.00, dla klas VII we wtorek o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa. Natomiast we czwartek o godz. 18.00 spotkanie dla kl. III i ich rodziców przed I Komunią św.

 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza 19 marca na godz. 18.00 wszystkich, którzy noszą imię św. Józefa. Będziemy się modlić za Solenizantów i za nasze rodziny, którym patronuje św. Józef.

 • Przedszkole Publiczne nr 31 organizuje w środę – 14 marca dzień otwarty. Zajęcia dla dzieci będą od godz. 10.00 – 11.30. W programie zajęć różne gry i zabawy.

 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Kazimiera Legutko (lat 73) z ul. Do Prochowni; Stanisław Mazurkiewicz (lat 90) z ul. Pustej; Jerzy Pijanowski (lat 80) z Os. Zielonego. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale