Jeszcze raz informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla dzieci rozpoczną się jutro i będą trwały do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Lesław Wąchała. Prosimy rodziców i wychowawców o pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji. Dobrze jest, jeśli rodzice na miarę swoich możliwości, uczestniczą razem z dziećmi w ich rekolekcjach. Plan rekolekcji jest już wywieszony w gablocie ogłoszeń. Znajduje się też na stronie internetowej parafii. Również w gablocie jest program całego Triduum Wielkiego Tygodnia. Są podane godziny rozpoczęcia nabożeństw poszczególnych dni oraz godziny adoracji Jezusa w Ciemnicy i w Grobie. W każdej godzinie adoracji uczestniczy inna grupa ludzi i każdą godzinę prowadzi ktoś inny.

• W czasie Rezurekcji o godz. 6.00 ks. Abp Henryk Nowacki poświęci figury świadków Zmartwychwstania.

• W najbliższą środę – 7 marca swoje miesięczne spotkanie ma Akcja Katolicka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele. Druga część spotkania po Mszy w sali na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy w czasie kolędy wyrażali wolę włączenia się do Akcji Katolickiej. Jest tam miejsce dla wielu osób.

• W piątek – 9 marca Stowarzyszenie Rodzin Katolickich ma swoje comiesięczne spotkanie. Rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o 17.30. Po Mszy św. druga część spotkania w sali na plebanii. Zapraszamy również te rodziny, które w czasie kolędy wyrażały wolę włączenia się do Stowarzyszenia. Dobrze będzie zacząć od Wielkiego Postu.

• W ostatnim tygodniu w wykańczaniu kościoła pomogło nam 6 rodzin, w tym 1 rodzina złożyła większą ofiarę. Niech Bóg wszystkim pobłogosławi.

• Przypominamy, że próby chóru „Magnificat” odbywają się w środy o godz. 19.00. Niech mają odwagę przyjść na próbę ci, którzy deklarowali chęć wzięcia udziału w chórze i ci, którzy są obdarzeni dobrym głosem. Bardzo o to prosimy.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są tygodniki: „Gość Niedzielny”. Jest jeszcze najnowszy numer „Totus Tuus”. W sklepiku można nabyć kartki świąteczne, baranki wielkanocne i „paschaliki”. Są też ładne książki na prezenty.

• Ponieważ w najbliższych dniach będą rekolekcje dla dzieci i młodzieży, dlatego miesięczne spotkanie młodzieży klas II Gimnazjum odbędzie się w piątek – 9 marca o godz. 17.30. Natomiast dzieci klas VI i VII spotkają się w następnym tygodniu: poniedziałek - kl. VI, wtorek – kl. VII. Obecność obowiązkowa.6 kwietnia młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. bpa Leszka Leszkiewicza. Polecamy modlitwie całej parafii kandydatów i ich rodziny.

• Dyrektor i Grono Pedagogiczne Przedszkola nr 31 wraz z dziećmi zapraszają chętne dzieci na zajęcia otwarte pt. „W krainie baśni i bajek”, które odbędą się w przyszłą środę – 14 marca w godz. 10.00 - 11.30. W programie są różne gry i zabawy.

• Oddział Caritas przy naszej parafii bardzo prosi o składanie paczek z żywnością i dobrą odzieżą dla potrzebujących. Każdego roku przed Świętami wspomagamy ludzi biednych i rodziny wielodzietne.

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 przypomina, że trwają zapisy dzieci do klas I ogólnodostępnych i integracyjnych na rok 2018/ 2019. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00. Natomiast „Dzień Otwarty Szkoły” będzie w piątek - 9 marca od godz. 9.00 – 12.00 i 15.30 – 17.30.

• Do górnego kościoła przejdziemy albo w V niedzielę Wielkiego Postu albo w Niedzielę Palmową. To zależy od pogody.

• Przypominamy o możliwości pomocy finansowej przez przekazanie 1% podatku na cele pożytku publicznego. Taki status ma Caritas Diecezji Tarnowskiej i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Organizacje te czynią wiele dobra dla ludzi biednych i dla rodzin wielodzietnych. Starajmy się wesprzeć je tym, co i tak musimy oddać, jeśli nie na ten cel, to do kasy państwowej.

• W sobotę – 10 marca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Solenizantom bieżącego tygodnia, a zwłaszcza tym, których Patronem jest św. Kazimierz, składamy życzenia wszelkich łask płynących z nieba oraz ludzkiej dobroci i życzliwości.

• W tym tygodniu zmarła nagle Justyna Dąbrowska – lat 27. Módlmy się za jej nieśmiertelną duszę. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.