Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla starszych jest w każdy piątek o godzinie 17.30. Dla młodzieży i starszych, którzy nie mogli uczestniczyć wcześniej – w każdy piątek o godz. 20.00 wieczór. Dla dzieci w każdą sobotę o godz. 10.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę dwa razy o godz. 16.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy tak indywidualnie, jak i rodzinnie do udziału w tych pięknych i bardzo refleksyjnych nabożeństwach wielkopostnych.

• Dziś przy wyjściu z kościoła zbierane są do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny. Postarajmy się i w tym roku wesprzeć to szlachetne dzieło misyjne.

• W naszym sklepiku są już do nabycia baranki wielkanocne, paschaliki i kartki świąteczne. Dochód z zakupu jest przeznaczony na pomoc dla chorych i potrzebujących.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotą marca. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza św. dla dzieci. Wizyta u chorych jak w każdy I piątek. Natomiast w sobotę spotkanie Grupy Modlitewnej Św. Ojca Pio.

• W ostatnim tygodniu w wykańczaniu kościoła pomogło 5 rodzin. Wszystkim bardzo dziękujemy. Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary składane na ogrzewanie kościoła.

• W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Według polskiego prawa możemy 1% podatku przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Przypominamy, że niezależnie od tego, czy przekażemy, czy też nie wielkość podatku nie ulegnie zmianie. My tylko decydujemy o jego przeznaczeniu. Dlatego prosimy o przekazanie 1 % należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej i przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Przekazując wspieramy dzieła miłosierdzia w naszym środowisku.

• Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze tygodniki katolickie dla dorosłych i dzieci. Jest też najnowszy numer gazety „TOTUS TUUS”. Zachęcamy, bo warto poszerzyć wiedzę o parafii i o tym wszystkim, co się w niej dzieje.

• 9 marca w godz. 9.00 – 12.00 i 15.30 – 17.00 Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 zapraszają na „Dzień Otwarty Szkoły”. Jednocześnie szkoła informuje o rozpoczętym naborze dzieci do klas I ogólnodostępnych i integracyjnych.

• We czwartek – 1 marca obowiązkowe spotkanie młodzieży klas III gimnazjum. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Prosimy na to spotkanie również rodziców bierzmowanych. Będą omawiane ważne sprawy związane ze zbliżającym się czasem Bierzmowania.

• W ostatnim czasie w okolicach kościoła wyrzucane są śmieci i odpadki budowlane. Bardzo prosimy parafian o zainteresowanie się tą sprawą. Kierujemy tę prośbę zwłaszcza do służb mundurowych i do tych, którzy korzystają ze spacerów wokół kościoła. Od nas wszystkich zależy jaki porządek będziemy mieć wokół siebie i jakie piękno krajobrazu będzie nam towarzyszyć.