Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2Rozpoczęty w Środę Popielcową okres Wielkiego Postu jest czasem modlitwy, refleksji, pokuty i przemiany życia. Dołóżmy starań, aby tego czasu nie zmarnować. Pomoże nam w tym udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Przypominamy, że Droga Krzyżowa dla starszych jest w piątek o godz. 17.30. Dla młodzieży i tych, którzy z racji pracy nie mogli wcześniej o 20.00 wieczór. Natomiast dla dzieci w sobotę o godz. 10.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. i 18.00. Bardzo prosimy i zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach wielkopostnych. Prośba jeszcze do rodziców i starszych, aby przychodzili z małymi dziećmi na ich nabożeństwa.

  • Przypominamy, że za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Są to: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechów, przyjęta w tym dniu Komunia święta i modlitwa w intencji Ojca Św. 

  • W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. Natomiast składka na tacę w przyszłą niedzielę zbierana będzie na ogrzewanie kościoła. Prosimy o hojność serca na ten cel.

  • We czwartek o godz. 19.30 spotkanie zespołu redakcyjnego naszej gazety parafialnej „Totus Tuus”. Spotkanie będzie w sali na plebani.

  • W ostatnim tygodniu ofiary na wyposażanie kościoła złożyło 7 rodzin, w tym 1 rodzina z Os. Westerplatte większą kwotę. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. – Bóg zapłać! 

  • Jest do nabycia numer wielkopostny gazety „Totus Tuus”, a w nim wiele ciekawych tematów i informacji z życia kościoła i parafii. Są też inne tygodniki katolickie. Wszystko można nabyć przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy!

  • Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im, Orląt Lwowskich zaprasza na „Dzień Otwarty Szkoły”, który odbędzie się 9 marca w godzinach: 9.00 – 12.00 i 15.30 – 17.30. Jednocześnie szkoła informuje o rozpoczęciu naboru dzieci do klas I ogólnodostępnych i integracyjnych na rok szkolny 2018/2019. Również Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnowie rozpoczęła nabór dzieci do klasy pierwszej.

  • W otwartym dziś sklepiku możemy nabyć baranki wielkanocne, paschaliki i kartki świąteczne. Są też wartościowe książki, jak „Mój Tarnów” – Antoniego Sypka.

  • Oddział Caritasu przy naszej parafii prosi o składanie paczek z żywnością i odzieżą dla ludzi potrzebujących. To, co złożymy będzie rozdane przed Wielkanocą.

  • W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności 3 kobiety. Wszystkie z Os. Zielonego: Wiktoria Majka (lat 92), Barbara Łątka (lat 101) i Maria Tota (lat 52). Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale