Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2W przyszły wtorek – 30 stycznia kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Od dziś do wtorku plan kolędy jest następujący. Dla tych rodzin, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie będzie dodatkowa kolęda w sobotę – 27 stycznia od godz. 14.00, w przyszłą niedzielę 28 stycznia od 14.00 i w przyszły poniedziałek – 29 stycznia od godz. 16.00.

  • Prosimy zgłaszać telefonicznie lub w zakrystii czy w kancelarii. Za tegoroczną wizytę duszpasterską podziękujemy w drugą niedzielę lutego, ale już dziś informujemy, że w intencji wszystkich, którzy mieli otwarte drzwi dla kapłana idącego z posługą modlitwy i błogosławieństwem, będą odprawione Msze św. w miesiącu lutym i marcu. Wszystkie Msze św. w niedzielę o różnych godzinach.

  • W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:  we środę Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, w piątek Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i ludzkiej życzliwości.

  • W ostatnim tygodniu ofiary na budowę i wykańczanie kościoła złożyło – czy to przy okazji kolędy w domu, czy na tacę w kościele lub wpłacając na konto: 68 rodzin. 12 rodzin złożyło większe ofiary. Wszystkim dziękujemy i życzymy Bożego Błogosławieństwa w zamian za każdy dar serca ofiarowany dla wykańczania świątyni.

  • Informujemy, że w 2 lutego organizowane będzie spotkanie opłatkowe dla Akcji Katolickiej z naszego dekanatu. W spotkaniu tym weźmie czynny udział chór parafialny Magnificat. Natomiast spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych oraz ludzi starszych i samotnych odbędzie się w I niedzielę lutego o godz. 17.00 w głównej sali na plebanii. Prosimy o poinformowanie tych osób oraz pomoc w dotarciu na spotkanie. 

  • Pierwsze spotkanie w Nowym Roku Rady Parafialnej – połączone z opłatkiem odbędzie się 1 lutego o godz. 19.00.

  • W sobotę przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Natomiast w niedzielę Światowy Dzień Chorych na Trąd.

  • W obecnym roku 2018 będziemy obchodzić 25. rocznicę istnienia naszej parafii. Srebrny Jubileusz będzie poprzedzony tygodniowymi Misjami, a zakończony konsekracją kościoła. Wszystko to przeżywać będziemy w pierwszej dekadzie czerwca – w oktawie Uroczystości Bożego Ciała.

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Możemy ją nabyć wychodząc z kościoła.                                      
     

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale