Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

We czwartek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W modlitwach wspólnych i indywidualnych będziemy polecać Bogu tę ważną sprawę jedności wiary.

  • W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we środę św. Antoniego - opata, w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, - biskupa. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych, ludzkiej życzliwości i wstawiennictwa u Boga swoich świętych Patronów.

  • W ostatnim tygodniu ofiary na budowę i wykańczanie kościoła złożyło – czy to przy okazji kolędy w domu, czy na tacę w kościele lub wpłacając na konto: roczną ofiarę budowlaną za rok miniony - 67 rodzin. Na obecny rok 2017 – 25 rodzin. W tym sześć rodzin złożyło większe ofiary. Wszystkim dziękujemy i życzymy Bożego Błogosławieństwa w zamian za każdy dar serca ofiarowany dla wykańczania naszej świątyni.

  • Przypominamy, że 2 lutego organizowane będzie pod spotkanie opłatkowe członków Akcji Katolickiej z rejonu naszego dekanatu. W spotkaniu tym weźmie również udział nasz chór parafialny „Magnificat”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele. Druga część w sali na plebanii. Natomiast spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych oraz dla ludzi starszych i samotnych z naszej parafii odbędzie się 4 lutego, czyli w pierwszą niedzielę miesiąca. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w głównej sali na plebani.

  • Przypominamy, że dziś o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru „Magnificat”. Zapraszamy rodzinnie i indywidualnie do wspólnego kolędowania.

  • Wiele osób podkreśla, że przy naszym kościele nie brakuje miejsc parkingowych, a w kościele, zwłaszcza górnym, nie brakuje miejsc siedzących. To prawda, mamy dużo wygodnych miejsc w kościele i na parkingu. Jednak musimy szanować, to, co na zewnątrz i to, co wewnątrz. W okresie zimy, kiedy śnieg lub zmarznięta mżawka pokryje parkingi rozpoczyna się szaleństwo samochodowe. Mało odpowiedzialni kierowcy w dzień, a szczególnie nocą urządzają sobie „autokros”. Parking przed kościołem nie ma asfaltowej nawierzchni. Jest utwardzony tylko korą asfaltową, którą koła wirującego samochodu wyrzucają powodując bruzdy i nierówności. Po tamtej zimie trzeba było zamówić wyrównywarkę i walec, aby parking doprowadzić do poprzedniego stanu, a taka usługa kosztuje. Podobnie zaczyna się teraz. Dlatego na noc, zwłaszcza kiedy pada musimy zamykać wjazdy na parkingi, aby nie ponosić kolejnych strat i nie patrzeć, jak ktoś bezmyślnie niszczy to, co służy wiernym i za co długo jeszcze będziemy spłacać zaciągnięty kredyt. Prosimy też o uszanowanie tego wszystkiego, co mamy w kościele, całe jego wyposażenie i stałe i przenośne.

  • Dla wszystkich, którzy byli objęci kolędą a nie mogli w wyznaczonym czasie przyjąć księdza z różnych powodów, dodatkowa wizyta duszpasterska przewidziana jest w sobotę - 27 stycznia, od godz. 14.00, w niedzielę – 28 stycznia, od godz. 14.00 i w poniedziałek – 29 stycznia, od godz. 16.00. Kolędę zgłaszamy telefonicznie, dzwoniąc na numer parafii, lub w zakrystii po Mszy, albo w kancelarii w ciągu tygodnia.

  • W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Robert Pyzdek – lat 77. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

 


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale