pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Wspominamy również dziś nasz chrzest św., dziękując Bogu za łaskę dzieciństwa Bożego i godność chrześcijanina.

• W ostatnim tygodniu – czy to na tacę w kościele, czy przy okazji kolędy w domu – w budowie kościoła pomogło nam 57 rodzin. Z innej parafii pomogły nam 4 rodziny. Wszystkim składamy – Bóg zapłać! Niech bł. Karolina i św. Jan Paweł II wypraszają potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo.

• W środę – 10 stycznia nasza parafia ma wyznaczony dzień na wspomnienie a zarazem podziękowanie za Nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Adorację rozpoczniemy Godziną Miłosierdzia o 15.00. Będzie to trzygodzinna Adoracja dziękczynna zakończona Mszą św. Na pierwszą godzinę zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Ablewicza i domów jednorodzinnych oraz tych, którzy modlą się koronką do Bożego Miłosierdzia. Tę godzinę adoracji poprowadzi Grupa Odnowy w Duchu Św. i Caritas. Na godz. 16.00 prosimy mieszkańców Os. Westerplatte oraz bloków przy ul. Bora Komorowskiego, Odległej i Do Prochowni. Tę godzinę poprowadzą Róże Różańcowe. Na godzinę 17.00 prosimy mieszkańców Os. Zielonego i bloków przy ul. M. Dąbrowskiej. Tę godzinę adoracji poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

• W drugim tygodniu stycznia odbędą się spotkania, w środę – Akcji Katolickiej, w piątek spotkanie opłatkowe dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Spotkania rozpoczynają się w kościele o godz. 18.00 Druga część w sali na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

• W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele koncert „Wspólne kolędowanie”. Na koncert zaprasza chór „Magnificat”.

• Styczniowe spotkania młodzieży gimnazjalnej klasy II oraz klas VI i VII szkoły podstawowej odbywają się w ramach wizyty duszpasterskiej w rodzinie. Tam też będą podpisywane indeksy. Natomiast młodzież klas III Gimnazjum proszona jest na spotkanie w środę na godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

• Jest do nabycia prasa katolicka. Rozprowadzają ministranci.